БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 2 Червня 2020

Новий районний поділ Буковини: Осачук пропонує, щоб центром Дністровського округу були Кельменці

ВИБРИКИ ЗЕ-ВЛАДИ / 

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації пропонує об’єднати східні три райони Чернівецької області в один округ – Дністровський із центром у місті Кельменці.

Про це посадовець заявив під час зустрічі з мешканцями Сокирянського району, пише molbuk.ua

"Чи це будуть округи, чи райони, ніхто достеменно ще не може нам сказати… Знаємо, що 11-ти районів не буде. Ми в облдержадміністрації провели величезну кількість нарад, експертних зустрічей, дискусій і сходимося на консолідованій думці, що в області має бути 4 округи", – сказав голова ОДА.

Осачук поцікавився у присутніх людей, чи погоджуються вони, щоб округ на місці нового району називався "Дністровським". Водночас, жителі поцікавились у голови ОДА, де буде центр округу.

На це чиновник відповів:

"З центром у Кельменцях. Тому, що там повинні бути прокурор, очевидно керівник міжрайонного відділу СБУ, податківець, для того, щоб здійснювати контроль за діяльністю громад. Рівновіддалений. І саме цей принцип наближеності до Хотинського району… І Кельменецький, і Сокирянський – ці три райони пропонуємо об’єднати у Дністровський округ".
 


Як повідомляє газета "Хотинські вісті", активна громада Хотинщини категорично не погоджується із намірами оголосити Кельменці центром нового району.

"Як стало відомо (наразі за попередньою інформацією МБ), з цього приводу планують скликати позачергову сесію Хотинської районної ради", – йдеться у публікації.

Раніше Осачук заявляв, що новий субрегіональний поділ Чернівецької області має бути затверджений у форматі з 4-ма округами. При цьому посадовець не уточнив конфігурації та склад нових районів Буковини.