БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 15 Травня 2020

Ремонт, грецькі люстри та дизайн кабінету Ковалюка, Або чому не вистачає коштів в очільників Чернівецької ОДА на боротьбу з пандемією (ДОКУМЕНТИ)

В ОДА ЗРИВАЄ «ДАХ» /


Всі ми добре пам’ятаємо широко розрекламоване у місцевих ЗМІ чергове досягнення ефективних менеджерів Чернівецької ОДА – ремонт коштом, силами і засобами буковинських бізнесменів одного з приміщень Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ, в якому роблять ПЛР тести на коронавірус:

 

  

Здавалося, що цьому можна лише стоячи поаплодувати (що ми й робимо у відношенні до волонтерів і меценатів), але тільки не обласній владі. Чому? Редакція БукІнфо отримала в своє розпорядження копії дуже цікавих документів, як Чернівецька ОДА практично у цей же час використовує кошти платників податків. І ось один із таких кричущих прикладів:

  

В період з 20 січня по 17 квітня 2020 року проведено ремонт Чернівецької ОДА в кабінеті 330 на Грушевського,1 в м.Чернівці. Як думаєте, чий кабінет? Правильно, це кабінет першого заступника голови ОДА Богдана Ковалюка! Ремонт виявився не простий, а дизайнерський, тому його вартість перевищила аж... 208 тис.грн. Для порівняння, це вдвічі більше ніж отримало місто Чернівці від держави на доплати нашим героям-лікарям, що перемагають цей клятий коронавірус. Проте, це менше мільона гривень з міського бюджету, виділених свого часу на проект так званого в народі «бодіного тунеля».

Цікавими для читачів будуть основні видатки на ремонт, (проведений між іншим в період жорстко карантину), досить гарного і до цього кабінету. Отже:

Оплата праці працівників Комунального підприємства «Дирекція з обслуговування майна спільної власності територіальних громад» в загальному 102 тис.грн. (Запам’ятайте цю цифру. До неї до оплати цих робіт ми ще повернемося).

Виконували роботи наступні працівники комунального підприємства: Миронко Віталій Степанович, Горобець Віктор Васильович, Білава Василь Олексійович, Таранчук Сергій Володимирович, Чварюк Віталій Валерійович.

Придбання матеріалів обішлися платникам податків (тобто нам з вами) в суму понад 60 тис.грн., в тому числі три люстри, замовлені, аж в Греції – 16665 грн. та декоративна панель згідно спеціального дизайн-проекту – 15740 грн. (а Ковалюк, виявляється, ще той естет!)
 


І на останок, «вишенька на торті». Пригадуєте, ремонт виконували працівники комунального підприємства за зарплату, щоденно протягом 3 місяців працюючи під час карантину в кабінеті 330. Під завершення ремонту, а саме 8 квітня 2020 року, КП «Дирекція з обслуговування майна спільної власності територіальних громад» укладено договір з приватним підприємцем Кравчуком Іваном Степановичем на виконання тих самих робіт. За цим договором проведена повна оплата в розмірі 46 288,71 грн. Цікаво, чи знає цей підприємець де він робив ремонт і як виглядає цей кабінет?!
 


Заради справедливості варто зазначити, що пан Ковалюк в цілому, напевно, «щедрий хлопець» і з цієї суми видав кожному з вищеназваних працівників комунального підприємства аж по 500 гривень вже, як він вважає, власної готівки.

Які все ж таки наївні ці буковинські бізнесмени-спонсори ремонту Чернівецького обласного лабораторного центру та інших заходів під «патронатом» ОДА! Напевно не в кожного з них в робочих кабінетах люстри з Греції...

Нам постійно кажуть про нестачу коштів в бюджеті на найнеобхідніші речі як-то засоби захисту для наших лікарів, пробірки для аналізів, проте кошти на імпортні люстри та дизайнерський ремонт кабінетів у цих чиновників є завжди.

До речі, згаданий на початку статті ремонт Чернівецького обласного лабораторного центру, проведений трохи в інший спосіб, ніж переконував нас Сергій Осачук. «Обласна державна адміністрація разом із благодійниками допомогли лабораторному центру за рекордних 10 днів переїхати в оновлене відремонтоване приміщення. Потрібно було бачити щасливих лаборантів і гордих будівельників, адже мало хто вірив, що вони впораються. Саме так виглядає взаємодія", – зазначив голова Чернівецької обласної державної адміністрації, якого цитують місцеві ЗМІ.

Виявляється, основна частина електромонтажних робіт проведена працівниками вже відомого всім КП «Дирекція з обслуговування майна спільної власності територіальних громад». Хлопці тихо відпрацювали два тижні, навіть у вихідні, і без будь-яких доплат.

Нам залишається лише чекати, коли буковинські очільники самі зрозуміють, що витворяють, або ж їм, нарешті, поможуть це зробити правоохоронні органи, зокрема Служба безпеки України. Ці хлопці вже впритул займаються іншою оборудкою Осачука-Ковалюка – так званим «капітальним ремонтом даху» обласної державної адміністрації 1,5 млн. гривень в час пандемії. Тож новини не за горами...

Ми й надалі продовжимо інформувати суспільство про результати діяльності чиновників Чернівецької ОДА. Можливо, рано чи пізно, це заслужить на належну оцінку Президента Зеленського від такої «продуктивної» і «звитяжної» праці його ставлеників на Буковині.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)