БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  БЛОГИ   >>> 16 Грудня 2010

Політичний полонез: прощання з «Батьківщиною»...

ТАКИ ДА… / Продаж Буковинського БЮТ гуртом у всіх органах влади викликало неабиякий резонанс у центральному проводі «Батьківщини». Терміново до Чернівців направили ревізійну комісію, яка щодня підтверджує дуже сумну для Юлії Тимошенко картину партійного колапсу. Зараз уже полетіли перші голови. Гасюка пустили «Тпру-тпру». І він пішов. А як казав! Як казав, що за Юлю Володимирівну – і душу, і тіло. Але, як з’ясувалося, коли не словом, а ділом треба було віддати душу і тіло, то Петро Петрович вирішив не пожертвувати навіть іржавою дримбою. Після виборів він накивав постолами від опальної принцеси. Ось такі-то вони гнилі, карпатські нібито легіні.

Заяву Гасюка задоволено: тимчасово керує «Батьківщиною» в області Сільва Віщук. Але Іван Мунтян вже стоїть на порозі офісу і тримається за віжки. За місяць-два Сільва піде за Гасюком. Вона ненароком висловилася про великий тягар відповідальності. Навіть обмовилася, що може полишити й депутатство. Якщо цього не зробить добровільно, то верхні керівні органи можуть її наполегливо «попросити». Як з’ясувалося, Юлія Володимирівна передбачала ймовірну зраду всіляких негідників у лавах БЮТу. Тому 11 листопада цього року видала постанову секретаріату партії. У ній однозначно говорилося, що депутати від ВО «Батьківщина» у всіх рівнях рад об’єднуються зі всіма демократичними партіями для того, аби протистояти тиску партії регіонів. Якщо у якійсь області чи якомусь районі неможливе об’єднання, то депутати БЮТу переходять самостійно у глибоку опозицію. Тобто, за представника партії регіонів жоден бютівець не віддає жодного голосу.

Якби так сталося у Чернівецькій області, то партія регіонів не мала би свого голови обласної та інших рад у районах. За підсумками голосування, регіонали могли б керувати тільки у Путильському, Герцаївському та Новоселицькому районах. В інших їм влади не бачити, як вух без дзеркала — їхньому начальнику управління захисту прав споживачів.

На жаль, велика зрада «Батьківщини» відбулася ще задовго до виборів. І тепер маємо те, що маємо. Тобто, у Чернівецькій області нічого не маємо. Партія регіонів, заручившись підтримкою закритого акціонерного товариства «Наша Україна» та БЮТ, взяла владу у свої руки на всіх рівнях.

Знову доводиться говорити, що тільки депутати від ВО «Свобода» та «Фронту змін» тримають політичний фронт у області.
За зраду виборців «Батьківщині» кидають кістки у вигляді голів районів у Чернівцях. Це Шевченківський та Садгірський. Але біля Пазюка (нібито чоловік від БЮТу поки що) та Буреги регіонали ставлять своїх «комісарів» (це колись за Лєніна вони так називалися. Тепер це — «смотрящі»).

У Шевченківській раді, де партія регіонів має лише 11 депутатів, а «Фронт Змін» — 20, заступником вимагають обрати регіонала. Тобто, «смотрящого». Фронтовики поки ще мають можливість блокувати ганебні угоди БЮТ і ПР. Порядні депутати, члени ВО «Батьківщина» нарешті побачили велику зраду. Тому в Шевченківській райраді зараз організовується велика міжфракційна депутатська група «За зміни Шевченківського району». Аби не зраджувати своїм ідеалам, лідерові Тимошенко, виборцям, частина бютівців увійде у цю групу. Інша частина — хто відкрито, а хто підленько — допомагатиме регіоналам руйнувати останні бастіони демократії. Шевченківський район у Чернівцях показовий у негативному плані. Недарма він всі роки називався Лєнінським. Найкраще йому б підходила назва «Брежнєвський». Там головує Пазюк як Брежнєв. Ні, уже більше років.

Пазюк – людина пенсійного віку. Він не думає про те, аби виховувати собі наступника. Навпаки, будь-які потуги когось до керівництва тут не заохочуються, на корені обрубуються. Керівництво району працює застарілими методами.

А чого від них вимагати, коли упродовж десятиліть вросли у теплі крісла. Зараз на заступника собі від партії регіонів подібного пропонує Пазюк. ФЗ не грається у політиканство. Район потребує змін. Погані, нечищені дороги, дрантива каналізація, перебої з водопостачанням та багато інших господарських проблем треба вирішувати негайно, а не ділити портфелі вже другий місяць. Тому ФЗ прийшов до влади з гаслом змін, то й буде їх вимагати. Якщо керівництво району надалі нехтуватиме цими вимогами, які збігаються з вимогами виборців, то «Фронт змін» вживатиме різкі заходи впливу. Через тиждень-два у Шевченківській райраді набереться необхідна кількість голосів, аби провести зміни.

У Садгірському районі ще небезпечніші політичні ігрища веде БЮТ з ПР. Голова від БЮТу Бурега висуває собі у заступники представника регіоналів, якому недавно виповнилося 24 роки. Це у тім районі, де партія регіонів має 5 депутатів, а ФЗ – 12. Якби не продажні бютівці, то разом зі ФЗ, «Свободою», НУ в Садгорі можна б було керувати так, аби там регіоналами і не пахло.

— Якщо БЮТ не дослуховується до голосу виборців у Садгорі, то станеться так, як у Кіцмані, – говорить голова Чернівецької обласної організації партії «Фронт Змін» Максим Бурбак. – Там тричі голова висував кандидатуру від БЮТ і від ПР на заступника. І нічого у них не вийшло. Тоді «Фронт Змін» запропонував свого висуванця. І за нього проголосувало більше депутатів, ніж за голову.
Найкращі традиції большевизму представлені у Першотравневій райраді. Там «Фронт Змін» має 16 депутатів, а БЮТ – 15. А голова – від партії регіонів. Знову БЮТ здався регіоналам. Взагалі сесії там проходять у холодних залах при тьмяному світлі. Як за перших большевиків.

У Чернівцях мер Федорук ледве протистоїть наступу регіоналів. Вони вимагають свого секретаря. І депутати від «Батьківщини» вже ведуть перемовини з ПР про їхню кандидатуру.

Мер пропонує їм кандидатуру. Вони не погоджуються. Хочуть когось з Києва. Напевне, він має бути «смотрящим». «Фронт Змін» не бере участі у цьому дерибані. І голосувати за кандидатуру від ПР на посаду секретаря депутати не будуть. Як неодноразово заявляв про це лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк під час перебування у Чернівцях.

Дуже шкода, що колишні політичні попутники (БЮТ підтримував Федорука на виборах 2006 року) нині «здають» Миколу Трохимовича.

А взагалі-то ні в області, ані у Чернівцях БЮТу як політичної сили нині вже не існує. Замість опозиції депутати від «Батьківщини» стали прислужниками партії регіонів. Вони обдурили своїх виборців і свою «богиню» Юлію Тимошенко. Вони ще до виборів вирішили всі питання з регіоналами. Тому ініціювали різні суди, на яких знімали неугодні партії регіонів кандидатури. Нарешті, відкликали свого голову обласної виборчої комісії і т.д. Бютівці навіть активно допомагають регіоналам не визнавати вибраним депутата Василя Шемчука, який виграв вибори у 24 окрузі від «Фронту Змін». Зараз обласна комісія призначила перевибори там на 6 лютого 2011 року. Але суд відмінив це рішення. Та не зважають на суди у нас. Арсеній Яценюк звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою припинити політичний «бєспредєл» у Чернівецькій області. Час покаже, чи ще залишилися хоч крихти демократії в Україні. Чи, може, вже панує диктатура партії регіонів, якій вірно служить БЮТ та ЗАТ «Наша Україна»?!


Петро КОБЕВКО, газета «Час»
Фото С.З. (архів БукІнфо)