БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 24 Квiтня 2020

Кабмін звільнив керівника Держмитниці Нефьодова і голову Податкової Верланова та їхніх заступників

ФІНІТА ЛЯ КОМЕДІА? /  


Кабінет міністрів звільнив з посади керівників Державної митної служби Максима Нефьодова і його заступників, а також главу Державної податкової Сергія Верланова. Як передає Цензор.НЕТ, про це у своєму телеграмі повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

"Щойно на позачерговому Кабміні звільнено Нефьодова з посади очільника митниці. Також звільнено Сергія Верланова з посади голови Державної фіскальної служби", - написав він.

Також звільнено заступників глави Держмитниці - Роберта Зелді, Дениса Шендрика та Сергія Пєтухова, додав він.

"З посади заступника голови Державної фіскальної служби звільнено Дмитра Венциковського", - зазначив він.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у телеграмі зазначив: "Сьогодні Уряд на позачерговому засіданні у відповідності зі статтею 87 (1) Закону України "Про державну службу" звільнив:

голову Державної митної служби України Максима Нефьодова;
заступника голови Державної митної служби України Роберта Зелді;
заступника голови Державної митної служби України Сергія Пєтухова;
заступника голови Державної митної служби України Дениса Шендрика;
голову Державної податкової служби України Верланова Сергія;

заступника голови Державної податкової служби України Дмитра Венцковського.

  

Найближчим часом плануємо призначити нових ефективних керівників у ці відомства". 
 
Максим Нефьодов зазначив, що разом із ним Кабінету міністрів довелося звільнити всіх його заступників - ніхто не погодився "виконувати завдання". Про це Нефьодов написав у Фейсбуці, інформує Цензор.НЕТ.

"Пишаюся тим, що довелося звільнити не тільки мене, а й усіх заступників - Дениса Шендрика, Роберта Зелді, Сергія Пєтухова. Не знайшлося нікого, хто б погодився "виконувати завдання". Дякую всій команді, ви всі кращі, ніж я заслуговував, як керівник", - написав Нефьодов.

Свій пост ексглава митниці супроводив фотографією у футболці з написом "Доббі вільний". Це посилання на одну з книжок про Гаррі Поттера, в якій домашній ельф Доббі отримує свободу від рабської праці на господаря.
 
 
Перебування Максима Нефьодова і Сергія Верланова на посадах голів Держмитслужби та Державної податкової служби було ризиком для гарантування фінансової безпеки.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу Кабміну, про це після засідання уряду, на якому їх було звільнено, заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Кадрові зміни у ДПС і ДМС назріли давно. Я це неодноразово наголошував. У суспільстві давно існує критична маса нереалізованих сподівань щодо діяльності Митниці і Податкової. Навіть у докризовий час керівництво цих служб виявилося нездатним виконувати покладені на них завдання. А в нинішніх умовах їхнє перебування на посадах було ризиком забезпечення фінансової безпеки. Вони втратили довіру людей і мали піти. Це - перший крок до очищення фіскальних органів держави", - сказав міністр.

Виконання обов'язків голови Митниці тимчасово покладено на керівника одного з департаментів ДМС Ігоря Муратова, а виконання обов'язків голови Податкової - на Михайла Титарчука, заступника голови ДПС. За словами Марченка, найближчими днями буде призначено нових керівників двох відомств.