БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 18 Квiтня 2020

Епідеміолог із Буковини пояснив, чому не варто йти до церкви на Великдень

ВАЖЛИВО! /


Епідеміолог Вадим Хмель, який виконує обов'язки завідувача Новоселицької міжрайонної філії обласного лабораторного центру, розповів під час прямої трансляції Чернівецької ОДА, чому на Великдень краще утриматися від відвідування церкви.

 

За його словами, навіть при дотриманні всіх санітарних норм, у релігійних спорудах існує великий ризик інфікуватися, - пише ІА АСС. Людей багато, вони можуть користуватися одними й тими ж речами - рушниками, сірниками, свічками, передаючи їх один одному...

 

Запалювати один від одного свічки тощо. "Там постійне тісне спілкування, при якому хтось може, наприклад, покашляти. Ризик інфікування величезний. Як колись казав мій тато: "Кошик на двір, роса впаде - Бог освятить". Залишайтесь удома і ви будете певні, що ваша сім'я у безпеці. Мабуть, не всі люди усвідомлюють ризики, поки не сталася трагедія в їхньому колі. Але подивіться, що коїться в інших країнах", - заявив Вадим Хмель. 

 

Епідеміолог розповів, в яких місцях найвищий ризик заразитися коронавірусом. Найчастіше буковинці інфікуються Covid-19 у місцях масового скупчення людей. Про це під час прямої трансляції на сторінці Чернівецької ОДА у Facebook розповів в. о. завідувача Новоселицької міжрайонної філії обласного лабораторного центру Вадим Хмель.

 

"У ході проведення епідрозслідувань встановлено, що найчастіше підхоплюють при відвідуванні заходів або закладів, де є масове скупчення людей. До прикладу, перший випадок зараження у Хотинському районі трапився внаслідок акцій протесту щодо створення громади", - каже епідеміолог.

 

Також, за словами Вадима Хмеля, буковинці серйозно наражають себе на небезпеку під час відвідування церков та виїздів на природу у великих компаніях.

 

"До прикладу, маємо випадок, коли Covid-19 інфікувалася половина компанії, яка виїхала на відпочинок до лісу. Зараз такі дії є небезпечними. Наразі ми вже маємо багато випадків інфікування всередині регіону. Тому, якщо доводиться відвідувати публічне місце, до прикладу, магазин, дотримуйтесь, бодай, елементарних правил безпеки: тримайте відстань, користуйтеся маскою та рукавичками. Ви ж не можете знати, хто з людей, які перебувають поруч, може бути інфікованим", - каже Вадим Хмель.