БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  АРМІЯ   >>> 14 Квiтня 2020

У СБУ викрили генерал-майора, який тривалий час працював на ФСБ Росії (ВІДЕО)

ВИКРИЛИ ГЕНАРАЛА-ЗРАДНИКА / 


Один із колишніх керівників Центру спеціальних операцій "А" Служби безпеки України генерал-майор Валерій Шайтанов є агентом Федеральної служби безпеки Російської Федерації, повідомили у СБУ. За завданням російських спецслужб він нібито планував убивство добровольця Адама Осмаєва. Сьогодні Шайтанова затримали.


Контррозвідка Служби безпеки України провела спецоперацію з викриття високопоставленого агента ФСБ у вищих ешелонах влади. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Сьогодні затримали генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого підозрюють у державній зраді і здійсненні терористичних актів. Зокрема, за завданням російських спецслужб він планував убивство добровольця Адама Осмаєва, повідомили у СБУ.

У відомстві підкреслили, що зібрали достатню кількість доказів, які переконливо свідчать: Шайтанов є агентом Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Це підтверджують наявні матеріали справи, серед яких аудіо- та відеозаписи.

"На жаль, людина, яка отримала генеральське звання після Революції гідності та мала захищати Україну, насправді працювала проти неї. Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це надважливе викриття СБУ за всю історію незалежності", – заявив глава відомства Іван Баканов.
 
 
Згідно з матеріалами справи, один із колишніх керівників Центру спеціальних операцій "А" СБУ Шайтанов насправді був на агентурному зв'язку під псевдонімом Бобиль у полковника ФСБ Ігоря Єгорова, який є співробітником департаменту контррозвідувальних операцій першої служби ФСБ. Це підрозділ, який спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних і диверсійно-терористичних акцій на території як України, так і інших держав.
 


"Слідство також володіє беззаперечними доказами, що за завданням спецслужб РФ генерал-майор Шайтанов планував проведення терористичних актів на території України. За це представник ФСБ гарантував винагороду в розмірі $200 тис. та паспорт громадянина РФ. У якості виконавця Шайтанов спеціально підібрав особу серед колишніх бійців спецпідрозділів", – зазначили у СБУ.
 
 
Крім того, генерал нібито збирав і передавав російській стороні інформацію щодо обставин проведення окремих таємних операцій у районі АТО/ООС і залучених до них працівників; про міжнародне співробітництво вітчизняних спецслужб у сфері національної безпеки й оборони; про співробітників керівної ланки департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБУ та ЦСО "А", українських розвідувальних органів; інформацію про добір, вивчення та залучення офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ.

У СБУ з'ясували, що агентурні зустрічі Єгорова з Шайтановим та іншими залученими особами відбувалися на території європейських держав.

Використовуючи своє службове становище, Шайтанов діставав розвідувальну інформацію від старших і вищих офіцерів СБУ. Під час досудового розслідування буде визначено їхню причетність до розголошення інформації з обмеженим доступом, зазначили у відомстві.
 

Вирішують питання про оголошення Шайтанову підозри. 

 

 

Шайтанова затримали сьогодні. 

Фото: Служба безпеки України / Facebook