БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 14 Березня 2020

«Слуги народу» підписали звернення проти створення «Консультативної ради» з бойовиками ОРДЛО. Буковинські нардепи, на всяк випадок, "заховалися в кущах"

ГОРЕ З ТАКИМИ СЛУГАМИ ... /


Частина народних депутатів фракції "Слуги народу" звернулась до президента Володимира Зеленського з проханням не допустити створення "консультативної ради" у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську.


Про це йдеться у відкритому зверненні, яке підтримало 53 народних депутатів "Слуги народу". У зверненні зазначено, що список постійно поповнюється, проте прізвищ нардепів-мажоритарників з Чернівецької області станом на вечір 13 березня (Олени Лис, Максима Заремського, Георгія Мазурашу та Валерія Божика) немає.

Нардепи зазначили, що тривогу викликає той факт, що до утворюваної Консультативної ради увійдуть на рівних правах представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей України, як сторони консультацій.

"У зв’язку з цим вважаємо за доцільне заявити, що згідно з положеннями Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" № 2268 від 2018 року Російська Федерація здійснює тимчасову окупацію територій в Донецькій та Луганській областях", - йдеться у зверненні.

Парламентарі повідомляють, що таке положення про "консультативну раду" закладає основу для того, щоб поставити під сумнів закріплену в законодавстві України позицію нашої держави про те, що на сході України відбувається збройна агресія з боку Російської Федерації, яка тимчасово окупувала Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та території в Донецькій та Луганській областях.

Крім того, такий підхід може поставити під сумнів продовження санкцій наших західних партнерів, він жодним чином не вирішує безпекову складову конфлікту на Донбасі.

"У зв’язку з цим ми звертаємось до президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення Консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, суперечать діючому законодавству держави та національним інтересам", - йдеться у зверненні.

Також вони закликали Зеленського зобов’язати делегацію України на переговорах з Російською Федерацією проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду України щодо підходів та стану переговорів. 

 

Як повідомлялося, Контактна група домовилася про створення спільного органу з ОРДЛО.


Заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, який опікується тепер українським напрямком, анонсував появу нового механізму врегулювання конфлікту на Донбасі.

Під час брифінгу після екстреного засідання Ради національної безпеки і оборони у керівника Офіса президента Андрія Єрмака запитали, чи насправді під час засідання Тристоронньої контактної групи йшлося про визнання ОРДЛО. Єрмак заявив, що Україна не визнаватиме так звані ОРДЛО. Журналістка почала наполегливо уточнювати, кого пропонують у майбутній дорадчий орган представники ОРДЛО, тоді прессекретарка президента Юлія Мендель спробувала закрити їй рот і порекомендувала Єрмаку закінчувати відповідати на запитання, бо «напевно, нема часу».

Своєю чергою колишній голова Інституту нацпам'яті, нардеп Володимир В'ятрович звернувся до СБУ через скандальний документ, підписаний у Мінську Єрмаком і Кучмою.

Зазначимо, що навіть народні обранці від парламентської фракції «Слуга народу» висловили стурбованість через останні домовленості української сторони в Тристоронній контактній групі про створення Консультаційної ради із бойовиками ОРДЛО.