БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 16 Лютого 2020

У скільки китайський короновірус "covid-19" обійдеться світовій економіці

ЦЕ СЕРЙОЗНО /


За останніми даними, число підтверджених випадків зараження коронавірусів в Китаї досягла 66 492 осіб. Загальна кількість загиблих склала 1523 людини, - пише НВ-Бізнес.

 

За підрахунками британської консалтингової компанії Capital Economics, поширення китайського коронавируса буде коштувати глобальній економіці понад $ 280 млрд в перші три місяці 2020 року, що покладе край безперервного росту світового ВВП, що тривала з 2009 року. Економіст Capital Economics Саймон Макадам очікує, що епідемію коронавирусу вдасться зупинити, і в решти 2020 року світове економіка надолужить згаяне.


Economist зазначає, що в китайських провінціях, на які припадає понад 90% експорту країни, з січня більшість заводів або закриті, або працюють не на повну потужність. Споживання вугілля в Китаї впало більш ніж на третину, продаж нерухомості майже зупинилася.
 
Через брак деталей Hyundai довелося частково зупинити виробництво автомобілів в Південній Кореї, а Nissan - в Японії. Facebook припинив приймати замовлення на свою нову гарнітуру для віртуальної реальності, а Nintendo відклала поставки нових ігрових пристроїв.У МВФ поки не беруться прогнозувати наслідки коронавируса для світової економіки. «Ми правда поки не знаємо точно, що буде далі», - зазначила директор-розпорядник Фонду Крісталіна Георгієва.

Тим часом в Україні за останні три тижні попит на медичні маски виріс в 50 разів, а ціни на них - приблизно вдвічі. Продажі противірусних і протизапальних препаратів зросли за три тижні приблизно на 10-15%. Укрпошта з 12 лютого тимчасово призупинила прийом всіх видів відправлень в Китай через значне скорочення більшістю авіакомпаній рейсів в цю країну. Нова Пошта не планує припиняти доставку поштових відправлень в / з Китаю, але попередила про можливі затримки.