БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ІСТОРІЯ   >>> 30 Сiчня 2020

На громадському віче До дня пам'яті Героїв Крут в Чернівцях за підтримки свободівців вимагали притягнути до відповідальності олігарха Коломойського

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! / 


До дня пам'яті Героїв Крут 29 січня в Чернівцях за підтримки свободівців та участю духовенства патріотична громадськість міста провела громадське Віче "Збережемо Україну! Не допустимо руїну!"


Розпочалися вшанування молитвою за Героїв Крут, Героїв Небесної сотні та Небесного легіону російсько-української війни яку разом з всечесними отцями провадив митрополит Чернівецький та Буковинський Данило.

Також після молитви владика Данило за вагому допомогу на підтримку бійців та соціально-незахищених мешканців вручив духовні нагороди ПЦУ громадським активістам-волонтерам, свободівцям Голові ГО"Буковинські соціальні ініціативи" Павлу Харині та професору кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ Олегу Ванчуляку.

Громадське Віче продовжили хористи університетської капелли "Дзвін" під керівництвом Любомира Равлюка, заспівавши духовний славень" Боже великий єдиний нам Україну храни!"

Далі патріотичні виступи учасників Віче доповнювались пісенними творами хористів капелли Дзвін.
 
 
На завершення громадського Віче учасник бойових дій, голова чернівецького обласного відділення всеукраїнської ветеранської організації "Легіон Свободи", депутат Новоселицької міської ради ОТГ Іван Попадюк зачитав Резолюцію громадського Віче "Збережемо Україну!Не допустимо руїну!" з вимогами до керівництва держави та місцевої влади.
 
 
Після спільного виконання українського славня всі учасники громадського Віче поклали квіти та лампадки до пам'ятної стелли буковинським бійцям-Героям російсько-української війни, які віддали своє життя за Україну на фронтах Донбасу, яка розміщена на Центральній площі Чернівців. 

 

 

РЕЗОЛЮЦІЯ
Громадського віче
«Збережемо Україну! Не допустимо руїну!»


/відправлена за адресами в Чернівецьку ОДА,

Президенту України, Голові Верховної Ради України, Премєр-міністру України

30.01.2020 /

Ми, учасники віче, вимагаємо від Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, та органів місцевої влади наступне :

Вимоги до Центральної влади -


1. Жодного особливого статусу для ОРДЛО! Ні - виборам на окупованих територіях, ні - амністії найманцям окупаційних військ РФ, ні – відведенню Збройних Сил України. Крим повинен повернутися до України разом з Донбасом.
2. Звільнити з посад в офісі Президента України агентів олігархічних впливів, капітуляції та реваншу проросійських сил Андрія Богдана та Андрія Єрмака. Враховуючи відкриту антиукраїнську позицію та відверті дії з легалізації в Україні сепаратистського впливу та «відбілювання» російських найманців зняти з посади в РНБО Сергія Сивохо. За проведення відкритої діяльності на захист прав Януковича під час суду над колишнім Президентом України звільнити з посади в ДБР колишнього адвоката Януковича Олександра Бабікова;
3. Підготувати консолідовані претензії до Росії як держави агресора. Посилювати санкцій України проти Росії.
4. Жорстко дотримуватися Конституції України щодо незмінності курсу України до НАТО та ЄС
5. Припинити практику вибіркового правосуддя та переслідування українських військових, волонтерів та активістів-патріотів.
6. Притягти до відповідальності колаборантів та реваншистів: В. Медведчука, А. Портнова, С. Льовочкіна, Ю. Бойка, В. Рабіновича та інших.
7. Усунути олігарха Коломойського від управління державою. З цього має початися реальна деолігархізація України.
8. Припинити саботаж закону про державну мову та забезпечити системний захист української мови.
9. Не допустити неконтрольованого продажу української землі сільськогосподарського призначення. І лише після всеукраїнського Референдуму впорядкувати обіг землі в інтересах громадян України, національної безпеки та української економіки.
10. Припинити узурпацію влади, наступ на малий бізнес та місцеве самоврядування, нищення здобутків Революції Гідності.
11. Призупинити процес розведення військ, враховуючи продовження систематичних бойових дій зі сторони російських найманців із задіюванням тяжкого озброєння в місцях розведення та по всьому фронту Донбасу, як такий, що напряму є загрозою обороноздатності України, призводить до численних втрат бійців, представників мирного населення та деморалізації українського війська;
12. Відновити ефективне розслідування та державний супровід в судах по справах вбивства Героїв Небесної сотні на Майдані з тим, щоб притягнути винних до відповідальності.

Вимоги до органів місцевої влади –

1. Провести найближчим часом широку зустріч керівництва Чернівецької ОДА та структурних підрозділів виконавчої влади Чернівецької області з громадськими активістами і налагодити постійний діалог виконавчої та представницької влади з громадськістю.
2. Організувати музей національно-визвольної боротьби українського народу ХХ ст. (відповідальні від громадськості, члени КУН, В.Бойчук, М.Кисильова). Створити музей Героїв Небесної Сотні та Героїв новітньої рос.-укр. війни.
3. Надавати належну увагу та пошанування Героям Небесної Сотні та бійцям-Героям, які загинули на Сході України (подзвін пам’яті).
4. Управлінню освіти і науки Чернівецької ОДА розробити та впроваджувати план заходів із залученням студентської та учнівської молоді навчальних закладів Чернівецької області до заходів визначних патріотичних та знакових українських дат загально-держаного та крайового значення. Забезпечувати постійну участь представників навчальних закладів, працівників комунальних та державних підприємств міста Чернівці та області на пошануванні видатних українців та Героїв-захисників України біля пам’ятника Тарасу Шевченку на центральній площі Чернівців та у відповідних заходах у громадах на території області.
5. Створити меморіал національно-визвольної боротьби на честь сотні розстріляних НКВДистами героїв 50-х років минулого століття, що розміщується біля каплички під лісом на горі у с. Добринівці Заставнівського району та зробити до цього меморіалу дорогу.

Оприлюднено
на громадському Віче
"Захистимо Україну! Не допустимо руїну!"
м. Чернівці, Центральна площа 29.01.2020 року