БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 21 Сiчня 2020

Влада в Ратуші хвалиться, що тариф на тепло у Чернівцях досі залишається одним з найнижчих в Україні. Тому далі - лише збільшення тарифу

ВИ ТЕЖ ТАК ДУМАЄТЕ? /


У Чернівцях - один з найнижчих тарифів на тепло в Україні і не переглядався він вже кілька років. У всіх містах України торік, коли зросла вартість газу та електроенергію, тариф на тепло було переглянуто. У Чернівцях він не переглядався і на початок минулого опалювального сезону залишався найнижчим в Україні - 1204,62 грн. за 1 Гкал з ПДВ ( для будинків з лічильниками) або 27,90 грн. за 1 кв.м з ПДВ ( для будинків без лічильників). Зазначений тариф залишився діючим на 1 листопада 2019 року.

 

Як повідомляє прес-центр Ратуші, про це повідомив директор МКП «Чернівцітеплокомуненерго» Олександр Меленчук.

 

У діючому в Чернівцях тарифі на тепло для населення врахована вартість газу 4942 грн. за 1000 куб. м. без ПДВ. В минулому опалювальному сезоні (листопаді 2018 р. – квітні 2019 р.) комунальне підприємство купувало газ по ціні 6235,51 грн. за 1000 куб. м. без ПДВ. У собівартості виробництва тепла вартість газу становить 86%, а разом з вартістю електроенергії - 93%.

 

Чернівецькі чиновники кажуть, що через те, що вартість газу та електроенергії зросла, а тариф на тепло у Чернівцях не переглянули МКП «Чернівцітеплокомуненерго» у минулому опалювальному сезоні зазнало збитків та не мало можливості розраховуватися за електроенергію, виплачувати зарплату, платити податки, закуповувати необхідні матеріали для проведення ремонтних робіт. Для компенсації цих видатків у 2018 році підприємство отримало з міського бюджету майже 35,5 млн. грн., у 2019 році - майже 50 млн. грн. фінансової допомоги.

 

У листопаді 2019 року, коли почався опалювальний сезон, МКП «Чернівцітеплокомуненерго» підприємство закупило газ для виробництва теплоносія для населення по ціні 4899 грн. за 1000 куб. м. без ПДВ, з 1 січня 2020 року ціна газу склала - 5500 грн. за 1000 куб. м. без ПДВ або на 558 грн., більше, ніж передбачено у тарифі для населення. Відповідно до постанови Уряду, тарифи на тепло для населення відкорегували у бік зниження в тих містах України, де в діючому тарифі була завищена вартість газу.

 

За інформацією прес-центру Ратуші, у Чернівцях в діючому тарифі на тепло для населення  і на сьогодні вартість газу залишається заниженою, тому тариф на тепло для упередження збитків може бути відкореговано лише в бік збільшення. МКП «Чернівцітеплокомуненерго» виконало постанову Уряду та зменшило на 6 млн. грн. нарахування за грудень 2019 року для бюджетних установ, де у тарифі вартість газу передбачена вищою, ні та за якою його придбано для виробництва теплоносія.

 

Довідково.

 

Інфорграфіка 1.Тарифи на тепло , які діяли на 1 листопада 2018 року в містах України.

 

Інфографіка 2. Середньозважені тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу,затверджені станом на 25 вересня 2019 року.