БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРОТЕСТИ   >>> 12 Грудня 2019

Буковинські свободівці у зв’язку із вбивством Артема Мирошниченка провели пікет ГУНП в Чернівецькій області (ФОТОРЕПОРТАЖ)

ВБИВАЮТЬ ЗА МОВУ! / 


Всеукраїнське об'єднання «Свобода» разом з представниками громадськості 11 грудня по всій Україні у зв’язку із вбивством Артема Мирошниченка в рамках загальноукраїнської акції «Убитий за мову» проводила пікетування Міністерства внутрішніх справ у Києві та обласних управлінь Національної поліції по всій Україні. Буковинські свободівці з цього приводу провели інформаційний пікет біля приміщення обласного управління Нацполіції.

 

Окрім інформації про вбивство у Бахмуті громадського активіста Артема Мирошниченка та подій навколо затримання його вбивць на пікеті було озвучено основні вимоги ⁃ кваліфікувати вбивство Артема Мирошниченка як вбивство на ґрунті мовної та національної ворожнечі; ⁃ закрити КПВВ на лінії фронту московсько-української війни (у зв‘язку з тим, що один із убивць зареєстрований на окупованій Московією території).

 

Інформацію про вимоги пікетувальників, події навколо вбивства Артема Мирошниченка на пікетуванні озвучив лідер буковинських свободівців Віталій Мельничук.

 

 

Злочин стався ще 30 листопада. Двоє підлітків-спортсменів у Бахмуті жорстоко побили громадського активіста Артема Мирошниченка за те, що спілкувався українською мовою. Після побиття Артем втратив свідомість, впав у кому на тиждень і 6 грудня помер. Нападників знайшли. Один - зареєстрований на окупованій території, раніше уже відбував покарання за злочин, сьогодні під вартою. Іншого протримали в ізоляторі протягом 3 днів - і відпустили додому за рішенням суду (з українськості він, до речі, посмів знущатися навіть в суді: вимагав перекладача з української, заявляючи, що в його регіоні «всє гаварят на русскам», і тим самим підтвердив, що скоїв вбивство саме за мову).

 

 

 

Артем Мирошниченко жив як українець і був вбитий українофобом, який був … студентом педагогічного коледжу. Артем Мирошниченко — бахмутський активіст і волонтер. З 2014 року він почав плести сітки для військових, а в 2015 році він допомагав пораненим бійцям у шпиталі. Чоловік разом з іншими волонтерами постійно приходив на різні проукраїнські мітинги та акції.

 

 

 

9 грудня, о 15.00 год мало відбутися судове засідання щодо зміни запобіжного заходу для вбивці Артема Мирошниченка. Неповнолітньому українофобу мали б змінити домашній арешт на тримання під вартою. Проте о пів на третю надійшло повідомлення, що суд заміновано. Нелюд залишився на волі.

 

 

 

11 грудня у Бахмуті розпочалось засідання суду щодо зміни запобіжного заходу вбивці Артема Мирошниченка. І його відразу зробили закритим! На вулиці тим часом - пікет. Свободівці та активісти вимагають справедливого рішення суду.

 

 

Тому ця справа не лише про мову, про московсько-українську війну що триває на Сході. І про довготривалі наслідки руїни відступу, долі українців у зданих окупантам населених пунктах, амністії вбивцям, особливі умови для поневолення безмов'єм. Язик радянської ідеології і далі вбиває українців.

 

 

Президент України зобов’язаний був узяти цю справу під особистий контроль і забезпечити якнайшвидше розслідування, проте досі не спромігся згадати Артема і словом. Промовчав і голова Верховної Ради України, мовчить і парламентська монобільшість... Саме за мову і самоідентичність української нації на своїй Богом даній землі загинули Василь Стус, Олекса Тихий, Ігор Білозір, Артем Мирошниченко та багато інших відомих та безіменних героїв.

 

Вони відкрито висловлювалися за утвердження українських цінностей на рідній землі і були вбиті радянським режимом, безідейними покидьками та тітушками "русского міра", вихованими в безкультурному середовищі ненависті до всього українського у теперішній час. Так чи інакше, а покидькам радимо запам’ятати: уникнути справедливого покарання не вдасться. Українці за ненависть та зраду завжди відплачують. 

 

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької обласної організації партії ВО "Свобода".