БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 30 Листопада 2019

Сторожинець так не отримав жодної копійки з держбюджету на ліквідацію наслідків літньої негоди. Нардеп Заремський "перевів стрілки" на місцеву владу

А ЛЮДИ СТРАЖДАЮТЬ... / 

Жодної копійки з держбюджету не отримало місто Сторожинець Чернівецької області після літнього стихійного явища. Про це йдеться у публікації газети "
Молодий буковинець".

Мешканці Сторожинця на ремонт своїх дахів після градобою, який стався ще 13 серпня отримали "аж" по тисячі гривень.

На більше допомогу людям навряд чи варто розраховувати.

У Києві вважають, що сто мільйонів збитків мають компенсувати з місцевих бюджетів. На місцях таких коштів у бюджеті немає. Дали те, що могли. Кошти пішли на школи та дитсадки

– Відразу після градобою нам перерахували два мільйони гривень з обласного бюджету, – розповідає заступник голови Сторожинецької ОТГ Петро Брижак. – Потім 250 тисяч гривень матеріальної допомоги отримали від Чернівецької міськради і 1100 одиниць шиферу. Ще 1,4 мільйона гривень виділили з бюджету Сторожинецької ОТГ. 250 тисяч гривень отримали через департамент соціального захисту. І це всі кошти.

Більша частина коштів пішла на ремонт бюджетних будівель, адже від граду постраждало п’ять шкіл та садочків. По тисячі гривень отримало 1300 мешканців, хоча за заявами збитків зазнали 2500 домогосподарств.

– Найближчим часом знову будемо виділяти якісь суми на ліквідацію наслідків після граду, бо є перевиконання бюджету за 11 місяців. Але за ці кошти хочемо закрити об’єкти комунальної власності, – зізнається Петро Брижак. – На останній сесії облради проголосували за звернення до Кабміну щодо виділення додаткових коштів. Але жодних результатів немає.

Будуть ще просити гроші в області

Петро Брижак пояснює, що градобій у Сторожинці визначили стихійним явищем локального значення.

– Це означає, що збитки мають покриватися за рахунок коштів місцевого бюджету. Ні у міському, ні у районному, ні в обласному бюджетах таких сум немає, щоби покрити понад сто мільйонів збитків, – каже пан Петро.

Чиновники не знають, чи отримають більше коштів мешканці. Цілком ймовірно, що люди не побачать більше жодної копійки.

– Ми будемо просити ще раз кошти з обласного бюджету, бо у резервному фонді є близько трьох мільйонів гривень. Може до кінця року ще отримаємо якісь кошти, – каже П. Брижак. – Дуже складно сказати, чи виділять кошти з держбюджету, бо маємо лист заступника міністра економіки, у якому зазначається, що державними асигнуваннями не передбачено покривати збитки.

Нардеп звинуватив ОДА у поганій роботі

В інтернеті від мешканців Сторожинця були обурення, що допомозі людям не сприяє народний депутат Максим Заремський. Водночас нардеп на своїй сторінці у ФБ обурився, що до нього вперше офіційно звернулась Сторожинецька міська рада щодо сприяння виділення асигнувань з держбюджету та додаткових коштів з обласного бюджету на подолання наслідків стихії лише 25 жовтня, а вона відбулась 13 серпня. Хоча не зрозуміло, що заважало депутату працювати над цим без звернення?

У депутатському запиті Максим Заремський висловив невдоволення, що Чернівецька ОДА кошти з обласного резервного фонду першочергово не використала у повній мірі на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації. І що впродовж чотирьох місяців ОДА не вжила належних заходів. От і все.

Тим часом більша частина мешканців Сторожинця не стала розраховувати на допомогу від держави.

– Люди власними силами перекрили дахи – набрали кредитів, позичили гроші, – розповідає Петро Брижак. – Але є така частина мешканців, які не мають коштів, задули дірки піною і чекають.