БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 28 Листопада 2019

УПЦ МП висловила підтримку новому голові Чернівецької ОДА Осачуку і "клюнула" Павлюка. Не дивно, бо перший заступник Офісу Президента у Чернівцях зізнався, що ходить до храму Російської Церкви в Україні

ЗА ЩО БОРОЛИСЯ? / 

Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ МП висловила підтримку новопризначеному голові Чернівецької обласної державної адміністрації Сергію Осачуку. Про це йдеться у відповідному Facebook-дописі на сторінці єпархії, пише molbuk.ua

У повідомленні йдеться, що консисторія єпархії вітає Осачука з призначенням на посаду голови ОДА.

"Сподіваємось, що Ваше служіння на посаді очільника нашої Чернівецької області буде гарантом дотримання державною владою Конституції, визначеного Основним законом принципу невтручання держави у справи Церкви, а також прав та свобод віруючих усіх конфесій", – йдеться у дописі.

Окрім того, в церкві висловили сподівання, що під керівництвом нового голови ОДА "припиниться релігійна ворожнеча та протистояння в нашій області, яку посіяв Михайло Вікторович Павлюк, колишній в.о. голови Чернівецької ОДА".

"Ви можете розраховувати на безумовну підтримку Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви в усіх питаннях, які сприятимуть утвердженню та розвитку духовних і моральних цінностей українського суспільства", – зазначено у дописі.Раніше повідомлялося, що перший заступник глави Офісу президента України Сергій Трофімов пообіцяв особисто розглянути прохання представників УПЦ Московського патріархату з Чернівецької області, пов’язані із перереєстрацією церковних громад.

 

Нічого дивного у цьому немає, якщо врахувати, що перший заступник голови офісу президента Сергій Трофімов, який уже відзначився заявою про перевірку “незаконної перереєстрації” храмів РПЦвУ, зізнався, що і сам ходить до храму Російської Церкви в Україні.

Про це Трофімов сказав після представлення нового очільника Чернівецької ОДА Сергія Осачука, яке відбулось 25 листопада, - пише "Релігійна правда".

На запитання журналістки Галини Єреміци, чи він “відвідує храм Московського Патріархату, як і голова СБУ”, той коротко відповів: “Так”.

“Як в Україні може розвиватися справжня Українська Церква – Православна Церква України, якщо при владі такі “патріоти”?” – запитує Єреміца у публікації у Facebook.

“І за моєю інсайдерською інформацією, Сергій Трофімов після закритої наради з силовиками поїхав у Банчени – в осередок “руського міра” на Буковині. Це на голову не налазить”, – додала вона.

 

Нагадаємо, раніше голова СБУ Іван Баканов зізнався, що є вірянином Російської Церкви. “Ходжу до Свято-Введенського монастиря. Цей храм належить до Московського Патріархату, якого насправді не існує і який вигадали політики для поділу на своїх і чужих, цинічно використовуючи віру в політичних ігрищах”, – заявив Баканов у нещодавньому інтерв’ю. 

 

Фото МБ