БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 27 Листопада 2019

Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук володіє часткою в бізнесі, пов’язаному з видобутком нафти і газу

ПІКАНТНІ НЮАНСИ /


Новопризначений голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук виявився не лише науковцем і громадським діячем, але й одним із засновників (з 2012 року - розквіту правління Януковича) приватної компанії ТОВ ЕКО-ІНВЕСТГРУП, яка займається оптовою торгівлею, добуванням нафти і газу та виробництвом продуктів нафтопереробки. Про це свідчать дані сервісу перевірки контрагентів YouControl та декларація про його доходи, які є у вільному доступі.

 

Портал БукІнфо цим і скористався, що прояснити для себе вельми цікаві деталі, пов’язані з новим головою ОДА.


Отже, компанія ТОВ ЕКО-ІНВЕСТГРУП була зареєстрована у місті Дніпрі ще у 2012 році з статутним капіталом 4 млн. 061 тис. грн., з яких розмір внеску Сергія Осачука до статутного фонду склав 676 968,70 грн, що має частку (%) 16,6700%. Погодьтеся, сума не маленька, враховуючи, що станом на 2012 рік курс долара до гривні був приблизно 1:8. Але необхідні кошти у Сергія Дмитровича десь тоді знайшлися.
 


Як виявився Сергій Дмитрович серед засновників такого прибуткового бізнесу, а головне, де він на це взяв гроші – наразі таємниця за сімома печатками. Можна лише здогадуватися і прокладати логічну ниточку від успішного чернівецького науковця і далекого від нафти і газу Сергія Осачука до певних людей і впливових груп на Буковині, які якимось чином сприяли (залучили) його до цього бізнесу.
 


А ще цікавіше дізнатися, яка «фортуна» звела пана Сергія з далекими від Буковини (Харків та Дніпро) кінцевими бенефіціарами ТОВ ЕКО-ІНВЕСТГРУП Романом Володимировичем Руденком та Олександром Юхимовичем Шрайбманом, які запропонували чернівецькому науковцю такий вельми прибутковий бізнес.
 
До речі, як свідчать дані сервісу перевірки контрагентів YouControl, у того ж Романа Руденка дуже різноманітні бізнесові уподобання – від видобутку нафти з газом, до операцій з бурштином (керівник компанії «Бурштин-Україна») й керування… банно-пральним підприємством у Радомишлі на Житомирщині.

Декларація нового голови Чернівецької ОДА свідчить, що прямі доходи від його підприємницької діяльності не такій вже й великі, а от задекларовані загальні грошові статки у готівці таки вражають – 1 млн. 200 тис. у гривні та 72 тисячі у доларовому еквіваленті (див. сканкопії декларації). Напевно, це дивіденди від діяльності згаданого нафто-газового товариства? Крім цього, дружина Сергія Дмитровича задекларувала 20 тисяч євро на банківському рахунку. Ну то таке, «дрібниці».
 


Сподіваємося, що найближчим часом нам всім стане зрозумілим звідки і куди «віє вітер» на вулиці Грушевського, 1 у Чернівцях. А головне - хто реальний політичний бенефіціар від нових кадрових призначень…

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)