БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПЕРСОНАЛІЇ   >>> 25 Листопада 2019

Сергій Осачук проголосив нові гасла і пообіцяв команду управлінців, які надихатимуть на позитивні зміни: у Чернівецькій ОДА представили нового очільника Буковини (ПОВНЕ ВІДЕО)

СТАВАЙТЕ СВІДКАМИ / 

У Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулося офіційне  представлення нового очільника області, яким став науковець Сергій Осачук. Захід з представлення нового голови ОДА тривав приблизно 30 зхвилин і розпочався о 13.00 в залі засідань обласної ради. 

Рік без голови "будинку з левами"

Цікаво, що майже день у день рік тому , 23 листопада 2018 року президент України Петро Порошенко звільнив з посади голову Чернівецької ОДА Олександра Фищука. Це звільнення було пов’язане із конфліктом Фищука зі своїми колишніми однопартійцями всередині "Народного фронту", - пише molbuk.ua.

Після відставки голови ОДА його обов’язки почав виконувати перший заступник очільника адміністрації Михайло Павлюк.

Хто претендував на цю посаду?

Після зміни влади в Україні навесні 2019 року зайшла мова про те, хто має очолити Чернівецьку ОДА. Одним з найперших про свої наміри зайняти крісло губернатора заявив Віталій Другановський – керівник штабу Зе!Команди в Чернівецькій області.

Ще напередодні президентських виборів Другановський у коментарі кореспонденту molbuk.ua заявляв, що готовий очолити Чернівецьку область, якщо йому це довірить майбутній президент.

А вже у вересні 2019 року керівник Зе!Команди сказав, що призначення нового голови ОДА гальмується через "сильне навантаження" у президента Зеленського. Щоправда, у Кабміні на цю посаду обрали кандидатуру не Другановського, через що він, очевидно, засмутився.

Неочікуваний поворот

28 жовтня Кабінет міністрів України під час свого виїзного засідання в місті Маріуполь схвалив призначення на посаду голови Чернівецької обласної державної адміністрації кандидатуру Сергія Осачука.

Його призначать на цю посаду після відповідного розпорядження, яке має тепер підписати президент України Володимир Зеленський.

Новим головою Чернівецької ОДА сьогодні призначили науковця Сергія Осачука.
 
Довідка МБ: Осачук Сергій Дмитрович – кандидат історичних наук, перекладач, громадський діяч.

Народився 7 червня 1972 року. У 1994 році закінчив навчання на історичному факультеті Чернівецького державного університету.

На місцевих виборах у 2010 році Сергій Осачук балотувався у депутати Чернівецької міськради від "Української партії "Єдність" (Євген Марчук).

Сергій Осачук є засновником Літературного Целанівського центру в Чернівцях, головою громадської організації "Буковинський медіа-центр".

У 2013 році був призначений на посаду Почесного консула Австрійської республіки в Чернівцях. Як повідомив тоді голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв, кандидатуру Осачука обрала сама Австрія, а Папієву лише довелося підписати подання на таке призначення.

Сергія Осачука називають близьким до оточення біглого українського олігарха Дмитра Фірташа. Зокрема, раніше він був представником фонду "Firtash Foundation", який фінансував проведення новорічних і різдвяних свят на Соборній площі Чернівців, а також фестиваль "Маланка-Фест".

Також Осачук є близьким до сім’ї секретаря Чернівецької міської ради Василя Продана. У період секретарства Віталія Михайлішина Осачук перебував на посаді радника міського голови (на громадських засадах).

Разом з тим, Сергій Осачук є керівником Чернівецької міської громадської організації "Рідне місто".

Що у декларації посадовця?

Згідно з даними е-декларації за 2018 рік, опублікованій на сайті НАЗК, Осачук проживає у Чернівцях разом із дружиною Людмилою Георгіївною та сином Юрієм. Сім’я володіє квартирою в Чернівцях площею 66 кв м. Ще одну квартиру площею 111,5 кв м задекларувала Людмила Осачук.

Сергій Осачук володіє двома земельними ділянками у Чернівцях площами 932 і 535 кв м. Крім того, його дружина задекларувала гараж площею 26 "квадратів".

Претендент на крісло голови ОДА задекларував також наявність корпоративних прав у ТзОВ "Еко-Інвестгруп" (16,67% або 676968 грн у грошовому вираженні).

Разом з тим, Осачук повідомив у декларації, що він є керівником п’яти громадських організацій, що діють в Чернівцях: "Карпатсько-Дунайське партнерство", "Літературний Целанівський центр", "Об’єднання випускників та друзів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича", "Буковинський медіа-центр" та "Рідне місто".

У 2018 році Сергій Осачук отримав 89,5 тис грн від підприємницької діяльності, а 6286 грн – в якості процентів від "Ощадбанку". Дружина Осачука отримала зарплату в розмірі 50,5 тис грн у ТзОВ "Аудиторська компанія "Центр професійного аудиту", а також проценти 10476 грн. Також Людмила Осачук задекларувала 25,2 тис грн, отриманих від відчуження нерухомого майна.

Людмила Осачук повідомила також, що вона зберігає на банківському рахунку 2000 євро, а Сергій Осачук зберігає в готівці 1,2 млн грн та 72 тис доларів.
 
 
  
Нижче дивіться наживо трансляцію телеканалу ТВА з представлення нового голови Чернівецької ОДА:
 
 
 
 
 
Усі заступники голови Чернівецької обласної державної адміністрації сьогодні напишуть заяви про звільнення.

Як передає кореспондент molbuk.ua, про це сьогодні під час урочистостей з нагоди призначення Сергія Осачука головою ОДА заявив перший заступник керівника Офісу президента України Сергій Трофімов.

Фото МБ

Так, на запитання журналіста Юрія Чорнея, чи залишаться на посадах заступники голови ОДА, Трофімов дав відповідь:

"Всі заступники, виконувачі обов’язків, згідно закону, напишуть заяви сьогодні. І всіх буде звільнено".

На уточнююче запитання журналіста Петра Кобевка, чи пізніше буде прийнято цих осіб на посади, Трофімов сказав:

"Не буде. Чули? Я звідси вам кажу – не буде".
 
 
 
 
*****
 
А тим часом, перед самим призначенням, під «будинком з левами» проходила акція протесту
 
Як передає кореспондент molbuk.ua, ще за пів години до початку перед "будинком з левами" розпочалась невелика акція протесту.

Кілька людей з плакатами із написами "Ні капітуляції", "Богдан, Єрмак, Труба, у відставку!" зустрічають першого заступника глави Офісу президента Сергія Трофімова, який прибув для представлення керівника області.
  
 
 

На представлення прибув найбільший "козак Бесарабії" - голова Сокирянської районної ради Василь Козак

 Активісти прийшли під ОДА з наступними вимогами: