БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 19 Листопада 2019

На Сокирянщині керівник "Райагробуду" звинувачує голову райради Козака та його заступника Бойка рейдерському захопленні майна. Але правоохоронці не реагують!

"КОЗАЦЬКЕ ЦАРСТВО" /


Директор Міжгосподарського кооперативного державного об'єднання "Райагробуд" Сокирянської районної ради звинувачує голову районної ради Козака В.В. та його заступника Бойка О.С. в рейдерському захопленні майна та кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 191, ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України, а правоохоронні органи в бездіяльності та спробах зам'яти справу.

 

Як зазначає директор МКДО "Райагробуд" Тацій О.В., що ще в 2006 році їхнім об'єднанням було передано ряд нежитлових приміщень у власність територіальних громад міста та сіл району в особі Сокирянської районної ради, що склало 51% статутного фонду при створенні КП Сокирянської районної ради "Райагробуд".

 

У подальшому 2008 році колектив підприємства вирішив передати все інше майно на баланс КП «Райагробуд», однак за певних умов. Районна рада, за умовами угоди, мала набути усіх прав і обов'язків щодо погашення податкового боргу та інших платежів підприємства та виконати ще ряд умов, як працевлаштування працівників, які не досягли пенсійного віку і т.д. Проте нічого з вищезазначеного виконано не було, тож районна рада відмовилася від запропонованого, однак своє рішення про прийом майна не скасувала.

 

Вже в 2017 році колектив дізнався, що районною радою проведено оформлення прав власності і на інше майно, ніби то для його збереження без документів, які б підтверджували право власності на землю. А в подальшому почався розпродаж майна КП «Райагробуд» та його ліквідацію. І як стверджує директор, майно продавалося на користь заступника голови районної ради Олексія Бойка через підставних осіб.

 

З приводу цього пан Тацій звернувся до правоохоронних органів, надавши всі докази та отримав відмову.

 

Вважаючи відмову необґрунтованою, директор МКДО "Райагробуд" звернувся до Президента, однак Сокирянський відділ поліції не знайшов у діях Козака та Бойка кримінальних правопорушень.

 

 

Після звернення Тація О.В. щодо протиправних дій посадовців поліції, Сокирянський районний суд за головування судді Побережної О.Д. задовольнив позивні вимоги директора МКДО "Райагробуд" про визнання бездіяльності службових осіб Сокирянського ВП Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецькій області та зобов'язав внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розслідувати дану справу.

 

  

Та пан Тацій не безпідставно вважає, що в поліції знову не посміють довести справу до кінця, бо в ній фігурує сумнозвісний Козак.
 

Ми будемо слідкувати за перебігом розслідування в цій справі. А для нового прокурора області Дутковського А.Ю., це може стати гарною перевіркою на профпридатність. Чи вже лояльний до "Слуг народу" Василь Козак (ще й маючи сина нардепа) знову вийде сухим з води? Час покаже.

  

Цікаво і те, що невдовзі припинено повноваження голови суду Олени Побережної, а ще перед цим вона виявила в своєму кабінеті прослушку. Збіг обставин чи тенденція?

Петро ДНІСТРОВСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)