БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 11 Листопада 2019

2000 доларів; дві банківські картки; чорнові записи; телефон Nokia та документи з рукописами: суд зняв арешт з коштів голови Чернівецької облради Мунтяна

ЦІКАВІ ДЕТАЛІ /


Суд скасував арешт 2000 доларів, які детективи вилучили в будинку голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна у справі про можливе одержання неправомірної вигоди.


Таке рішення 6 листопада ухвалила апеляційна палата Вищого антикорупційного суду за результатами розгляду скарги адвоката, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 16 жовтня детективи НАБУ провели низку обшуків у Чернівцях, у тому числі у Чернівецькій облраді. Один з обшуків проходив у будинку голови облради Мунтяна, на якому вилучили 2000 доларів; дві банківські картки на його ім'я; чорнові записи; телефон Nokia; документи з друкованим та рукописним текстом, що стосуються передачі в оренду санаторію «Брусниця», а також документи на розроблення проектів землеустрою і мобільний телефон iPhone. Вказане було визнано речовими доказами і детектив просив суд накласти на майно арешт. Суд клопотання задовольнив.
 

Не погоджуючись з таким рішенням, адвокат Мунтяна подав скаргу. Вивчивши її, судді задовольнили апеляцію частково. Так, колегія зняла арешт з 2000 доларів голови Чернівецької облради. Наразі причини такого рішення невідомі. 

 

Нагадаємо, Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян в програмі «Пряма відповідь» на телеканалі «Чернівці» прокоментував обшуки НАБУ в облраді, а також детально розповів про уреальну вартість санаторію в «Брусниці».

За його словами інформація яку шукали правоохоронці є у відкритому доступі, але вони мусили діяти за процедурою.

«Сьогодні будь-який громадянин України може звернутися до правоохоронних органів, і для того, щоб провести будь-яку перевірку, правоохоронці мають відкрити провадження.

У цьому випадку – аналогічна ситуація. Відповідна структура мала можливість взяти необхідну інформацію, щоб з’ясувати відповідні обставини. Ця інформація у відкритому доступі для будь-кого у відповідності до закону про публічну інформацію, який зобов’язує нас ці рішення виставляти на сайт» - розповів Іван Мунтян.

Голова облради розповів, що озвучені НАБУ цифри про 180 тисяч доларів за передачу в оренду санаторію «Брусниця» є насправді нісенітницею, адже цей санаторій навіть на аукціоні не вартує таких коштів, а значно кращі санаторні об’єкти, які ближчі до Чернівців, продавались з аукціону за 20 тисяч доларів або взагалі роками стоять на торгах та не цікавлять інвесторів.

«Сьогодні дуже просто оцінити будь-яке приміщення або майнові комплекси і з’ясувати їх вартість, чи є вона в тих розмірах і цифрах, які називаються. Тому озвучені цифри це несерйозно", - додав голова обласної ради.