БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 9 Жовтня 2019

На Буковині лише чверть прокурорів готові пройти переатестацію, – Сарган

ЗАПАХЛО СМАЛЕНИМ? / 

У Чернівецькій області лише 23% прокурорів місцевих прокуратур подали заяви про намір пройти переатестацію.


Про це йдеться у документі, який оприлюднила колишня прес-секретарка Генпрокуратури України Лариса Сарган на своїй сторінці у фейсбуці, пише molbuk.ua

Згідно з оприлюдненими даними, станом на 8 жовтня на Буковині прокурорами працюють 187 осіб. З них лише 43 людини (23%) подали заяви про намір пройти переатестацію.

Найкращий показник по подачі прокурорами відповідних заяв серед регіонів зафіксовано на Луганщині, де з 347-ми прокурорів заяви написали 209 осіб (60,2%).

Найгірший показник зафіксовано у Львівській області, де з 459-ти прокурорів відповідні заяви подали лише четверо осіб.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FLarysaSargan%2Fposts%2F3096328353774001&width=500" width="500" height="731" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Раніше генеральний прокурор України Руслан Рябошапка повідомив про те, що атестація співробітників української прокуратури відбудеться у три черги й завершиться 1 вересня 2020 року.

"Мета реформи – нові стандарти роботи прокурорів, які відповідають очікуванням суспільства, бізнесу та інвесторів. Спочатку відбудеться атестація, і всі чинні прокурори, які пройдуть оцінювання за критеріями професійності та доброчесності, продовжать працювати в нових органах прокуратури. Процес атестації має бути завершено до 1 вересня 2020 року, і атестовані прокурори будуть працювати на основі індивідуального оцінювання якості роботи", – зазначив глава відомства.

Планують, що першими пройдуть атестацію прокурори Генеральної прокуратури, а друга і третя черги атестації торкнуться прокурорів регіональних та місцевих прокуратур.

"Із 27 вересня до 10 жовтня цього року працівники Генеральної прокуратури України подаватимуть заяви про переведення до нових органів прокуратури та про намір пройти атестацію. Передбачається, що атестація буде складатися із трьох етапів, і до кожного наступного етапу кадрові комісії будуть допускати тих прокурорів, які успішно пройшли попередній етап", – ідеться в повідомленні.

На першому етапі заплановано "іспит у формі анонімного тестування з використанням комп'ютерної техніки з метою виявлення знань та вмінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора". На другому етапі будуть оцінювати загальні здібності і навички "на основі анонімного комп'ютерного тестування".