БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 1 Жовтня 2019

На Буковині теж працюють іноземці. Наші роботодавці найбільше працевлаштовували громадян Румунії та Туреччини. Є робітники з Греції, Литви та Індії

НЕ ГУСТО / 

У 2019 році обласна служба зайнятості видала 57 дозволів на працевлаштування іноземців та продовжила - 5. Найбільша кількість іноземців - із Румунії (25 осіб), Туреччини (14 осіб), Домініканської республіки (4 особи), Італії (3 особи). Також є представники Болгарії, Туркменістану, Узбекистану, Польщі, Молдови, Греції, Литви та Індії.


«На Буковині іноземці працюють як на керівних посадах так і кваліфікованими працівниками. Роботодавці мають отримати дозвіл на їх працевлаштування, який видає служба зайнятості. Наразі ця процедура спрощена, необхідно подати заяву, копію паспорта іноземця з перекладом, кольорову фотокартку та проєкт трудового контракту», - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Іноземці на Буковині задіяні у різних сферах діяльності. На підприємствах з вироблення та продажу деревини працюють на посадах генерального директора, виконавчого директора та майстра цеху. На підприємствах з виробництва одягу на посадах техніка-технолога, майстра цеху та швачок. У ресторанному бізнесі працюють кухарі, у сфері транспорту – адміністратори та механіки, у сільському господарстві – менеджер зі збуту продукції, у сфері транспорту – керівники та механіки, у приватній охоронній службі - охоронники.

Більшість дозволів видано на працевлаштування іноземців у м.Чернівці. У Вижницький район працевлаштований директор з виробництва та заступник директора, у Герцаївський район - менеджер зі збуту вирощених зернових культур, у Глибоцькому районі – генеральний директор та кухар, у Кіцманському районі – директор з виробництва на підприємство з вирощування свійської птиці. У м.Новоселиця працевлаштовані охоронники, кухарі, механіки та заступник директора, у Сторожинецькому районі працевлаштований генеральний директор на підприємстві з переробки деревини.

Довідково. Згідно з чинним законодавством, роботодавець має встановити іноземцю заробітну плату не менше 5 мінімальних заробітних плат для іноземних найманих працівників у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах та 10 мінімальних заробітних плат для всіх інших категорій найманих працівників, - повідомляє Чернівецький обласний центр зайнятості.
 
Фото Укрінформ