БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МИСТЕЦТВО   >>> 26 Листопада 2010

У холі облдержадміністрації відкрилась виставка вибраних творів художниці Ірини Каленик

МИСТЕЦТВО / Днями у холі Чернівецької ОДА відкрилась виставка вибраних творів відомої чернівецької художниці Ірини Каленик (між іншим, дружини майстра політичного провокаційного перфоменсу Анатолія Федірка). Твори, презентовані на даній виставці, представляють арт проекти Ірини Каленик з різних років: з серій «Всі жінки»(1999р.), «Всі жінки –ІІ.P.S.»(2000р.), «Альбом» (2000р.), “The Reflections”(2001р.), «(Не) Приватна колекція» (2002р.), «Політ-мрія» (2003р.)

Авторка в більшості своїх робіт досліджує жінку в різних соціальних і часових зрізах епохи, досліджує її ментальність, шукаючи її довершеність і самодостатність. Через образ жінки художниця досліджує життя, людину, суспільство.

«Мета цього образотворчого експерименту поєднати соціум і ретроцитати в одному художньому проекті. Ірина буквально «цитує» свої образи: чорно-білий живопис на кольоровому тлі ніби вириває з минулого фрагменти в суто постмодерністській традиції, створюючи оте «нове старе», що вислизає за рамки звичності та звичайності, таке очевидне, але таке невловиме.» П.Гудімов.


БукІнфо (с)