БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 11 Вересня 2019

Скільки «довгобудів» з’явиться у Чернівецькій області після блокування виділення коштів субвенції на соціально-економічний розвиток? (ДОДАНО ВІДЕО)

ЩЕ НЕ ВЕЧІР /

 

10 липня згідно розпорядження Кабінету Міністрів №500 було затверджено розподіл субвенції на соціально-економічний розвиток громад. У Чернівецьку область відповідно до цієї Постанови КМУ мало б надійти більш ніж 30 млн. грн.

 

Серед об’єктів, які мали бути профінансовані за ці кошти це:

  

- капітальний ремонт у школі м.Заставна;
- капітальний ремонт будівлі Великокучурівського будинку культури;
- реконструкція Недобоївського НВК та Клішковецької гімназії;
- капремонт Іспаської ЗОШ;

- у Чернівцях за ці кошти мали б завершити реставрувати кінотеатр ім. І. Миколайчука.

  

І це лише незначний перелік об’єктів.
 

З певною затримкою, на початку вересня, ці кошти почали надходити у місцеві бюджети. Розпочалось освоєння коштів для вирішення нагальних проблем.

 

 

Проте управління казначейської служби України на виконання доручення Міністерства фінансів України просить призупинити проведення видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку.

  

Враховуючи, що ці кошти вже передбачені у рішеннях про місцевий бюджет, укладені договори з підрядниками та є потреба у проведенні розрахунків за договорами, такі дії можуть спричинити до зривів виконання робіт та утворення цілої низки «довгобудів».
 

Виконавча дирекція Асоціації міст України звертає увагу органів місцевого самоврядування на відсутність законодавчих підстав для надання згоди місцевою владою на проведення операцій з відкликання коштів субвенції з рахунку місцевого бюджету.

 

"У майбутньому такі дії можуть бути сприйняті контролюючими органами як добровільна відмова від коштів субвенції та виконання зобов'язань з фінансування відповідних видатків", - відзначає регіональний офіс реформ (АМУ).