БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  БІЗНЕС   >>> 11 Вересня 2019

Монетами 1, 2 і 5 копійок не можна буде розплачуватися з 1 жовтня, - НБУ (ВІДЕО)

А ВИ В КУРСІ? / 

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок, які перестануть бути платіжним засобом в Україні з 1 жовтня 2019 року, можуть без обмежень і безкоштовно обміняти на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років. Про це йдеться в повідомленні Національного банку України в Facebook, передає Бізнес-Цензор.

 

"Уже через три тижні - з 1 жовтня 2019 року - монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні. З тих пір їх не братимуть під час розрахунків за товари і послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обороту ", - сказано в повідомленні.

  

У той же час можна буде без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років: протягом першого року з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2020 року включно - у всіх відділеннях українських банків; протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2022 року включно - в Національному банку та уповноважених банках ("Ощадбанк", "Приватбанк", "Райффайзенбанк Аваль").

 

Крім того, почнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться в готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що будуть потрапляти в банки, які не будуть повертатися назад в оборот і поступово їх ставатиме все менше.