БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОСВІТА   >>> 27 Серпня 2019

Оксану Палійчук у Чернівцях представили як нову керівницю обласної Держслужби якості освіти

ОЙ, ЗНАЙОМІ ВСІ ОБЛИЧЧЯ... / 

У Чернівцях представили голову новоствореної Державної служби якості освіти у Чернівецькій області. Нею стала ексдиректорка департаменту освіти і науки ОДА Оксана Палійчук, передає
molbuk.ua.

За її словами, новостворена служба має стати партнером для навчальних закладів та допомагати дітям отримувати якомога якіснішу освіту.

"Наша Буковина, хоч і маленька, але дуже різна. Ми не можемо порівнювати результати невеличкої сільської школи, де є 80-110 учнів, і ті кадри, які там є, із великою гімназією чи ліцеєм в Чернівцях із тисячею учнів і величезним і сильним педагогічним колективом. Але Закон "про освіту" декларує якісну освіту для кожного. Тому служба повинна допомогти школам покращити якість освіти", - зазначила Оксана Палійчук.

До 29 серпня триває конкурс на посади до обласної служби якості освіти, з першого січня 2020 року служба розпочне планові аудити шкіл.

"Дуже багато повноважень Держслужби якості освіти - це нові повноваження, яких раніше в Україні ніхто не здійснював. Основний напрям роботи - це співпраця з закладами освіти, з органами місцевого самоврядування в частині забезпечення якості освіти. До повноважень також входить проведення аудитів, затвердження нетипових навчальних програм для дошкільних закладів та закладів середньої освіти. Держслужба також буде здійснювати контроль за проведенням ЗНО.

Інша важлива фукнція - це сертифікація вчителів, експертне оцінювання професійної компетентності вчителів. З Чернівецької області для сертифікації зареєструвалися 26 вчителів, шестеро вже приймає експертів у себе. Тож робота триває", - сказав директор департаменту акредитації та моніторингу Держслужби якості освіти Іван Юрійчук.