БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 26 Серпня 2019

Митрополит Епіфаній закликав ректора ЧНУ Петришина зберегти у вузі спеціальність «богослов’я»

ЦЕ ВАЖЛИВО /


Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній закликав ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Романа Петришина докласти зусиль для збереження навчальної спеціальності "богослов’я" на філософсько-теологічному факультеті ЧНУ.


Про це йдеться у листі до керівництва університету за підписом Епіфанія, копію якого на своїй Facebook-сторінці опублікував доцент Микола Шкрібляк, пише molbuk.ua

У своєму листі Епіфаній вказав, що "сьогодні спеціальність "богослов’я" у світських навчальних закладах, як і більшість гуманітарних спеціальностей, переживають глибоку кризу, а фактично, є на грані згортання свого функціонування".

"Це зумовлено багатьма чинниками, і зокрема – відсутністю державного замовлення на спеціальність 041 – богослов’я", – повідомив Епіфаній у своєму листі.

Він закликав ректора Романа Петришина докласти зусиль для збереження цієї спеціальності.

"Прошу вжити всіх необхідних і залежних від Вас заходів, щоб зберегти цей унікальний досвід підготовки богословів з вищою освітою в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича – історичній Резиденції Митрополитів Буковини та Далмації", – йдеться у листі Епіфанія.

Водночас митрополит запевнив, що ПЦУ "й надалі духовно опікуватиметься та сприятиме розвитку богословської освіти і науки в ЧНУ, і надалі забезпечуватиме працевлаштування випускників цієї спеціальності".

"Для цього ми готові укласти відповідні угоди та затвердити спільні програми, які забезпечуватимуть поглиблення існуючих і створення нових форм співпраці та спільної освітньої діяльності", – зазначено в листі глави ПЦУ.