БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОСВІТА   >>> 2 Серпня 2019

Чернівецькі школи з неоптимізованими класами дофінансують з місцевого бюджету

ГРОШІ НА ОСВІТУ / 

30 травня 2019 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла за основу закон «Про повну загальну середню освіту», відповідно до якого з 1 вересня школярів чекають нововведення.

Вільний вибір форми навчання, ніякого відбору і «вступних внесків» у перший клас, скасування шкільної форми, електронні учнівські квитки, конфіденційність в системі оцінювання, заборона дошок пошани та інше.

Окрім того, уряд розробив нову формулу освітньої субвенції, за якою Міністерство освіти та науки буде фінансувати лише ті класи у школах обласних центрів, де навчаються не менше 27 учнів. Якщо наповненість менша, класи утримують за рахунок місцевого бюджету.

Сергій Мартинюк, начальник управління освіти Чернівецької міською ради повідомив журналістам UA: БУКОВИНА, що кожний навчальний заклад надав управлінню освіти Чернівецької міської ради пояснення, чому в деяких випадках немає можливості оптимізувати класи.

«Наприклад, паралельні класи є різнопрофільними: в одному профіль – українська мова, в іншому – математика, в третьому – англійська мова, звести їх у два не зовсім правильно. У школі №6 та у ліцеї №4 в дев'ятому класі навчання здійснювалось по двох профілях. Логічно, залишити два 10 класи. Там не буде наповненості по 27 учнів, а буде по 22. Звести їх докупи – 40 учнів в класі. Я вважаю, що це не дуже правильно. Проте, у місцевому бюджеті кошти на утримання тих класів які не оптимізовані і не підпадають під освітню субвенцію – є», додає керівник управління.

За словами Сергія Мартинюка, тема щодо оптимізації класів в більшій мірі надумана, оскільки щороку управління освіти проводить оптимізаційні заходи щодо мережі класів шкіл міста. Після цього кожного вересня вона затверджувалася виконкомом. Раніше, ця мережа не обговорювалася, тому і резонансу такого не було. Зараз, батьки та адміністрація закладів не можуть бути певні, що буде затверджено саме ту концепцію, яку подало управління освіти.