БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 18 Липня 2019

Після звернення депутата-свободівця Віталія Мельничука припинити землерийні роботи в підвалі будинку по вул Микуля Кароля, 4 створена комісія міськради (ФОТО+ВІДЕО)

НА ЖОРСТКОМУ КОНТРОЛІ У СВОБОДІВЦІВ / 

Про проблему загрози руйнування та обвалу будинку №4 по вулиці Микуля Кароля у Чернівцях власником фітнес-центру вже йшлося у минулій публікації прес-служби ВО «Свобода». В ній, зокрема, зазначалось, що керівник цього закладу найняв робітників, які з підвального приміщення масово вибирають та мішками вивозять грунт і цеглу. Люди вимагали від власника фітнес-центру припинити роботи, однак ні працівники, які здійснювали землерийні роботи, ні представники фітнес-центру, ні він сам не зважали, а продовжували й далі рити землю.

 

Жителі звернулись до депутата обласної ради, керівника крайової організації ВО «Свобода» Віталія Мельничука з проханням вплинути на ситуацію, адже існує реальна загроза руйнування та обвалу будинку, який, до речі, входить до центральної частини міста, що перебуває під контролем ЮНЕСКО.

 

Зважаючи на небезпеку, яка вкрай загострилась для жителів згаданого будинку, Мельничук звернувся до керівників міста і закликав негайно втрутитись у справу. До речі, за заявами мешканців будинку він вже неодноразово апелював до відповідних державних органів з проханням вплинути на ситуацію, адже люди втратили спокій через постійні понаднормові шуми від роботи фітнес-центру, який там розташований. За його словами, конфлікт між його власником, який з перших днів у некоректній та грубій формі спілкувався з мешканцями будинку, тягнеться ще з 2004 року, коли в перших підвальних приміщеннях розпочалися ремонтно-будівельні роботи.

 

– Мені неодноразово доводилось розбиратись у цій складній справі. Зрозумілим було те, що через недосконалість законодавства в архітектурно-будівельній царині наближені до мерії люди використовували для своїх цілей спільну власність мешканців багатоквартирних будинків, як це було, зокрема, й в цьому випадку. У судах мешканці не змогли відстояти своє право на мінімальні життєві зручності і через це живуть в постійному стресові через шум, а нині – через загрозу руйнування будинку, у якому живуть, - каже пан Віталій.

 

 

За його словами, ситуація з несанкціонованим вибиранням та вивезенням грунту з підвальних приміщень старого будинку вже носить безпековий характер, тому на особистий контроль мають взяти не лише профільні державні - обласна та міська архітектурно-будівельні інспекції, але насамперед Чернівецький міський голова Олексій Каспрук та народний депутат України Микола Федорук, який знову балотується по Чернівецькому 201 виборчому округу, і який з 1994 по 2011 роки був Чернівецьким міським головою.

 

 

На вимоги Віталія Мельничука міська влада днями зреагувала, створено комісію, яка побувала на місці ремонтних робіт. За приписом відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради ініціатор землерийних робіт зобов'язаний не лише припинити будь-які роботи, але й до 31 липня надати в мерію всі дозвільні документи, які стосуються дій, що він здійснив за останній час під час вибирання і вивезення грунту та інших матеріалів з підвалів будинку 4 по вулиці Микулі Кароля.

 

 

 

Депутат обласної ради, свободівець Віталій Мельничук заявляє, що ситуацію триматиме на контролі і про перебіг подій стосовно будинку, де самочинно здійснювались землерийні роботи, повідомлятиме чернівчан через прес-службу.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"