БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 17 Липня 2019

Невгамовний Макс Бурбак працював на окрузі усі вихідні і навіть знайшов дідову книжку у сільській бібліотеці Коновки на Кельменеччині

ФІНІШНА ПРЯМА / 

Одна з найтепліших зустрічей цієї виборчої кампанії - село Коновка Кельменецького району.


У садку біля ФАПу під горіхом народний депутат України Максим Бурбак поспілкувався з мешканцями села. В основному літні люди, яких турбують питання медицини, пенсійного забезпечення, комунальні тарифи. Ну і дисципліну в сесійному залі не оминули. В такій затишній атмосфері не помітив як півтори години промайнуло.

Не забув парламентар завітати і до сільської бібліотеки. Поцікавився книжковим фондом. Знайшов книжку, яку пам’ятає з дитинства. Бурбаків і тут знають!))

На Хотиншині народний депутат України Максим Бурбак мав зустрічі в селах Білівці, Пашківці та Ярівка.

Людей цікавлять питання підвищення рівня зарплат та пенсій, розвитку об’єктів соціальної інфраструктури та доріг. Все і одразу змінити не можна, але працювати в цьому напрямку необхідно.

У Ярівці Максим Бурбак відвідав дитячий садок. Приємно бачити, що зробили в селі, та зокрема в цьому дошкільному закладі.

- Уряд підтримав мою пропозицію - з держбюджету виділили майже 1,5 млн гривень, за які у дитячому садку замінили вікна, двері, перекрили дах та утеплили стіни. Проте, роботи ще чимало, наступний крок - облаштування благоустрою біля цього навчального закладу, - каже парламентар.Зустрівся народний депутат України із громадою села Крутеньки. Люди просять і надалі не забувати про села та підтримувати їхній розвиток.

- Я особисто впевнений, що держава повинна підтримати малі фермерські підприємства, аби у селах були робочі місця, молодь не виїжджала, та мала можливість заробляти вдома. Верховна Рада не відкриває підприємства, але має створити належні умови для їхнього відкриття, - пояснив Максим Бурбак.

- Відвідав також дитячий садок у селі. Вражений тим, як колективу вдалося створити тут затишні умови для дітей. До слова, цей садок став учасником проекту Європейського союзу з енергоефективності.Зустрівся із керівництвом школи та батьками учнів у селі Каплівка на Хотинщині. Оглянули нові кабінети, стан підготовки класів до нового навчального року.

Школа збудована 1861-го року, приміщення потребує реконструкції. Хоча завдяки реформі освіти, у початкових класах вже замінили вікна, є нові парти. Ще необхідно перекрити дах школи, тоді навчальний заклад зможе заощаджувати на енергоносіях, а зекономлені кошти спрямовуватиме на ремонт чи оновлення матеріально-технічної бази. Роботи багато. Будемо допомагати.

У Данківцях жителі скаржаться на наслідки негоди, яка нещодавно наробила біди у районі. Роботи із відновлення електропостачання проведено. Оперативно доставили до району зі Львівщини нові електроопори та змонтували їх. Але роботи ще чимало. Є пошкодження як в домогосподарствах, так і на полях.

Також гостро в селі стоїть проблема забезпечення земельними ділянками учасників АТО/ ООС. У селі не вистачає землі. Одним зі шляхів вирішення проблеми є отримання об'єднаними територіальними громадами земель за межами населених пунктів.

Впевнений – разом впораємось.

Відвідав Максим Бурбак і футбольний турнір у Кадубівцях. Участь у турнірі беруть команди Заставни, Кадубівців і Василева. Побажав учасникам чесної гри та перемоги. Незважаючи на те, хто зуміє вибороти перше місце - всі ці хлопці вже є переможцями. Адже у наш час комп'ютерів та смартфонів, дуже приємно бачити молодь, яка займається спортом.

Суботня Хотинщина. Сонячна і з привітними людьми. Максим Бурбак мав невимушені зустрічі.

- Цікаві і для мене, і сподівають, для людей, - каже народний депутат України. - Відзвітував про виконання своєї попередньої передвиборчої програми. Розповів про плани, які втілюватиму протягом наступних років. Вислухав усі нарікання. Від мешканців Ставчан - на розмір пенсій та впровадження медичної реформи. Тут також проблема із низьким та нестабільним рівнем напруги в електромережі. Через це у людей виходить із ладу побутова техніка. Буду звертатись до обленерго, щоб прискорили вирішення цієї проблеми.

- У Керстенцях обговорили проблеми садівництва, необхідність переробки фруктів на місцях. Минулого сезону переробники тут навмисно занижували ціни на яблука при тому, що концентрат не подешевшав. Крім того, ті, хто скуповують сировину на переробку, повинні платити податки на місцях, бо це надходження до місцевого бюджету. Це гроші, які мають спрямовуватись на вирішення проблеми села. А проблем тут чимало: немає асфальтованих доріг, гравійні дороги розмиваються, бо немає нормального водовідведення. Ремонту потребує сільський будинок культури.

- У Пригородку люди справедливо обурені низькою вартістю за оренду земельних паїв. Переконаний, що ціна за пай має переглядатися щороку відповідно до рівня інфляції. І має бути набагато більшою, ніж є сьогодні.

- Не менш важливими були спілкуваня і з мешканцями Рукшина та Рашкова. Рукшинська ОТГ розвиваєтья і своїми показниками доводить успішність реформи децентралізації.

- Дякую жителям Хотинщини за гарний суботній день. Працюємо далі.

У неділю, 14 липня, Максим Бурбак працював на Заставнівщині.

На зустріч у Заставні людей, попри вихідний, прийшло багато. За що щира вдячність. А ще за розмову та гострі запитання. Мешканцям громади маю багато що розповісти. За останні роки ми домоглися виділення з державного бюджету 16 млн грн для розвитку соціальної інфраструктури Заставнівської ОТГ. За ці кошти, зокрема, збудували каналізаційні траси на трьох вулицях міста; перекрили дах та частково облаштували автономне опалення музичної школи; провели капітальний ремонт та замінили вікна у Заставнівській гімназії; замінили покрівлю даху, лікарняний ліфт та відремонтували поліклінічне відділення ЦРЛ; капітально відремонтували районний Інклюзивно-ресурсний центр для реабілітації дітей; побудували центральну алею міського парку "Заставнівський"; замінили покриття та утеплили дах міського кінотеатру "Мир"; замінили вікна та двері у Будинку школяра; замінили вікна і двері у Вербовецькій школі.

Роботи зроблено багато, але ще більше попереду. У наступні роки продовжимо розвиток інфраструктури та облаштування соціальних об'єктів.Робота на розвиток 204 округу не зупиняється навіть під час виборчих перегонів!

10 мільйонів гривень – саме стільки, завдяки нашій плідній співпраці з громадами і взаємодії з Урядом, вдалося спрямувати з державного бюджету на розвиток об’єктів соціальної сфери Заставнівського, Хотинського, Кельменецького та Сокирянського районів. Кабінет міністрів затвердив черговий перелік об’єктів, які фінансуватимуться, в тому числі, за моїми зверненнями.

Отже, в селі Круглик на Хотинщині за 1,4 млн грн буде проведено капремонт НВК. У Грозинцях капітально відремонтують вулицю Польову, а селі Колінківці – амбулаторію. А для дошкільного навчального закладу Шировецького НВК на Хотинщині буде закуплено спальні меблі.

У Заставнівському районі замінять дах будинку культури села Кадубівці, а також реконструюють частину приміщення Хрещатицького НВК. На ці об’єкти буде спрямовано по 800 тисяч гривень. Ще майже півмільйона піде на ремонт фасаду школи Кадубівців.

У Росошанах на Кельменеччині уже незабаром проведуть заміну даху, а також утеплять горище й замінять двері за майже 1,5 млн грн. А в закладі загальної середньої освіти села Вартиківці проведуть капремонт системи опалення.

Дитсадок Недобоївців Хотинського району найближчим часом дочекається реконструкції – на це виділено 2 млн грн, а у Клішківцях за 1,5 млн грн реконструюють гімназію за рахунок прибудови спортзалу.

Кошти спрямовано також на капремонт освітлення у міському парку відпочинку та на ремонт майданчика відпочинку на цій же території у Сокирянах.

Чимало добрих справ зроблено, багато – ще попереду. Впевнений, що лише спільними зусиллями нам це вдасться!