БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КРИМІНАЛ   >>> 10 Липня 2019

Аброськін: В Україні постійно перебуває 15 "злодіїв у законі", із них 12 – доларові мільйонери

В НАТУРІ / 


За словами заступника голови Національної поліції України В'ячеслава Аброськіна, злочинні авторитети активно беруть участь у всіх виборчих процесах в Україні і "всюди мають своїх ставлеників".

В Україні "злодії в законі" проникають у всі державні установи, великі енергетичні і медійні компанії, правоохоронні та судові органи. Про це 9 липня заявив у Facebook заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін.
 
«За радянських часів «вори» були суто тюремним явищем і все життя їх протікало там за ґратами. Інакше кажучи, «вор» сидів у в'язниці не тому, що так хотів «Жеглов», а тому що це був його будинок. Відсидіти до середини 80-х років без виходу за 30 і більше років серед «воров» вважалося нормою. Перебування «вора» на свободі, практично, не мало для нього сенсу і навіть вважалося серйозним проступком, свого роду відхиленням від норм поведінки. Не маючи ні сім'ї, ні будинку, «вор» на свободі був приречений вести кочовий спосіб життя, поневірятися, бродяжити. Якщо «вор» тривалий час затримувався на одному місці, його могли запідозрити в зв'язку з міліцією».

Але час йде, змінюється життя у звичайних людей, змінюються й правила життя у «воров». Сьогодні це вже заможні люди, з будинком в своїй країні й обов`язково маєтком за кордоном, а також мільйонними заощадженнями в закордонних банках, багаточисельними зв’язками в органах державної влади та бізнесу.

І якщо в будь-якій краіні Євросоюзу, США, Велікобританії для представників бізнесу зв’язок з «вором» - це кримінальне переслідування, арешт коштів, то в нас все навпаки.

На сьогодні в нашій країні постійно перебуває 15 "законників", із них 12 – доларові мільйонери, не з одним мільйоном на рахунках. Такі ж і злочинні так звані авторитети. Вони зовсім інші, аніж ті "злодії" 80-х років, вони мають бажання мати не тількі "злодійську" владу, а й звичайну, тому беруть активну участь у всіх виборчих процесах у нашій державі, усюди мають своїх ставлеників. Вони стали вже свого роду злодійськими "топменеджерами", – підкреслив він.

На думку Аброськіна, зі "злодіями в законі" потрібно негайно боротися.

"Для боротьби з ними та їхніми злочинними зв'язками потрібен відповідний інструмент – новий закон. Щоб від цих лідерів злочинного світу чуралися всі, як від епідемії, а інакше вони будуть вражати все більше й більше наших державних інституцій та знищувати країну зсередини", – зазначив він.У МВС України наполягають на ухваленні закону для протидії кримінальним авторитетам. Наразі законодавство України передбачає лише примусову депортацію із країни таких осіб.

У травні 2016 року Верховна Рада відхилила законопроект, який установлює кримінальну відповідальність для "злодіїв у законі".

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков 7 червня 2018 року заявляв, що в Україні діє щонайменше 80 "злодіїв у законі".