БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 8 Липня 2019

Кандидату у народні депутати Івану Тичині природоохоронці поскаржились на те, що злодії крадуть дерева, а з Нацпарків здирають штрафи

ЧИМ ДАЛІ В ЛІС - ТИМ БІЛЬШЕ ПРОБЛЕМ / 

Кандидат у народні лепутати по 202 виборчому округу Іван Тичина сьогодні побував на Вижниччині, де зустрівся з природоохоронцями національних парків та лісівниками. Як вкотре переконався кандидат, у людей, які плекають ліси Карпат, - безліч проблем, які з роками лише накопичуються, але ніяк не вирішуються.

 

Працівники Національного природного парку «Вижницький», приміром, скаржились на те, що за незаконну рубку дерев штрафи за порушників змушують сплачувати Нацпарк. Іноді справи подають до суду, - інформує прес-служба кандадата у народні депутати Івана Тичини.

  

Так, на початку цього року Державна екологічна інспекція у Чернівецькій області подала на парк «Вижницький» позов до Господарського суду за незаконні порубки таких цінних порід дерев, як бук, ялиця, ялина та інших. Суму збитків оцінили у 95424,50 грн, які повинен відшкодувати парк «Вижницький».

Люди обурюються, кажуть, що замість того, щоб екологічна служба та правоохоронні органи допомагали виявляти та затримувати тих, хто незаконно зрубав дерева, їх звинувачують у незабезпеченні охорони і захисту лісів, неналежному виконанні своїх службових обов'язків і карають космічними штрафами.

Лісівники вважають, що платити штрафи повинні ті, хто зрубав дерева, а не вони, адже біля кожного дерева працівника не поставиш. Та й з платнею 4-4,5 тисячі гривень не дуже є звідки штрафи платити за злодіїв, які залишаються безкарними. Навіть якщо злочинців ловлять на гарячому, то штрафи за них платить Нацпарк (це нонсенс!!!), а в порядку цивільного регресу нацпарки не можуть стягнути кошти із зловмисників.

Вони просили кандидата Івана Тичину, який балотується до Верховної Ради, допомогти їм вирішити це питання якщо не на обласному рівні, то вже в Парламенті – на законодавчих засадах.
 

Ще одне важливе питання, яке обговорили на Вижниччині, і яке турбує горян, - реєстрацієя землі за нацпарками.

Йдеться про політику розширення Національних природних парків, яка нині проводиться. Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, Україна має адаптувати національне законодавство до європейської Директиви про збереження природних середовищ і видів природної флори та фауни, які мають важливе значення для суспільства на території держав-членів Європейського Союзу. Ситуація зрозуміла, однак на місцевим жителям це створює ряд проблем.

Розширення парків болісно сприймається місцевими громадами та постійними користувачами земельних ділянок - вони переживають, що не будуть мати де випасати худобу, заготовляти деревину, збирати гриби та ягоди.
 
Ліс і гори людей цієї зони годують, завдяки їм вони виживають. Іван Тичина пообіцяв вивчити це питання і надати конкретну допомогу тим селянам, у яких виникли проблеми із реєстрацією їхніх земель, а також у вирішенні питань нацпарків.