БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 5 Липня 2019

Від адміністрацій до префектів: у Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування провели круглий стіл із поглиблення процесу децентралізації (ФОТО)

РУХАЄМОСЯ ДАЛІ /


3 липня у Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, проведено круглий стіл за темою «Конституційна децентралізація: які зміни необхідно внести в Конституцію для закріплення децентралізації». Основною метою заходу було обговорення проекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади від 20 червня 2019, який підготовлений Кабміном.


Загалом в цьому проекті відсутнє поняття місцевих державних адміністрацій, але присутнє поняття префектів. «Передбачається, що з 2021 року розпочнеться транзитний етап до 2026 року, коли місцеві адміністрації трансформуються у префектури та виконавчі комітети органів місцевого самоврядування», - зазначила Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького ЦРМС.

Саме інститут префектів та доцільність його існування як такого викликав найбільше уваги присутніх. Проте позиція більшості була доволі однозначною.
 


«Я як представниця органу виконавчої влади переконана, що префект потрібен. Так само як і контроль, і нагляд. Україна з чітко централізованої держави перетворюється на децентралізовану. Мають існувати спеціально навчені люди, які мають знати закони та всі процедури, і слідкувати за органами місцевого самоврядування, а у випадку порушень звертатись до суду. Тому варто сформувати збалансовану систему стримування і противаг. Вона є в більшості країн», - зазначає Христина Марчук, заступниця директора Департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОДА.
 
 

Впродовж зустрічі експерти мали змогу висловити свої пропозиції та міркування, а всі рекомендації занотовувались та будуть направлені до Уряду для ознайомлення. Серед рекомендацій можемо згадати наступні:

 

 

 

Стаття 118. Визначити, що префект призначається на посаду на конкурсній
основі;
Дати визначення терміну «поселення»;
Обмежити кількість строків перебування префекта на посаді;
Включити в Проект Закону визначення інституту старости;
Визначити можливість оскарження рішення щодо дострокового припинення повноважень голови або депутатів громади;
Дати можливість обласним радам створювати виконавчі органи з 1-го січня 2021 року, а не 2026 року, як зазначено в Проекті;
Префектом має бути особа з юридичною освітою та попереднім досвідом роботи в ОМС або дотичній сфері.


Андрій КУЧУРАН, Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування