БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МІЖНАРОДНІ НОВИНИ   >>> 27 Червня 2019

Зеленського заганяли у пастку: Клімкін пояснив ситуацію з відповіддю МЗС Росії та опублікував обидві ноти (ОНОВЛЕНО)

УРОК ПРЕЗИДЕНТОВІ /


Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що українська відповідь на дипломатичну ноту МЗС Росії викриває приховані мотиви російської сторони щодо захоплених моряків. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його Facebook.


Зокрема, міністр опублікував обидві дипломатичні ноти, а також назвав російський документ "примітивною пасткою".

"Пастка була підготовлена для наших моряків, для нашої юридичної та дипломатичної команди, для керівництва країни. На жаль, схоже, що хтось в Офісі президента банально попався", - зазначив Клімкін.
 

Він також підкреслив, що викладена в українській ноті аргументація - це позиція, яку МЗС спільно з міжнародними партнерами відстоює з першого дня захоплення моряків. 

 

 

 

 

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський не бачив відповіді Міністерства закордонних справ на ноту РФ щодо українських моряків. Про це він сказав на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Зеленський нагадав про те, що Верховна рада відхилила його подання на звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ, незважаючи на заяву міністра про бажання піти у відставку.

"Мені дуже не подобається, як діє, а точніше не діє Верховна рада", - сказав він.

Зеленський заявив про те, що це призвело до таких наслідків: "Я дізнаюся про наші міжнародні кроки з інтернету".

В якості прикладу він навів ноту, яку Україна отримала від Російської Федерації про повернення моряків і про ноту у відповідь, яку послав МЗС.

Після цього Зеленський повідомив про те, що він має намір розповісти суть того, що відбувається, "простою мовою".

"Я, президент України, нагадую всім, особливо пану Клімкіну, я в очі не бачив нашу відповідь на ноту РФ, тому що пан Клімкін не вважає за необхідне обговорювати таке питання з президентом... Я не розумію, чому не порадившись зі мною міністр робить заяву від держави... Я хочу, щоб МЗС публічно пояснив позицію вам", - заявив Зеленський.

Раніше МЗС України повідомило про те, що Російська Федерація готова передати Україні захоплених моряків, якщо Київ дасть гарантії їх кримінального переслідування за російськими законами.

Як повідомляло РБК-Україна, президент України Володимир Зеленський звернувся до президента Росії Володимира Путіна і закликав його повернути захоплених моряків.