БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  БЛОГИ   >>> 17 Листопада 2010

Репліка про підприємців, або – «Тузик повірить?»

НАРОДНА ХІРОМАНТІЯ / Нарешті прокинулось. Точніше лише позівнуло наше суспільство, а вже двері затріщали. Щоправда не всі . Але такого і не потрібно. Навіщо добро ламати, хоч і казьонне ? За наші, між іншим, грошики придбане. Разом з відкатами якраз на невеличку однокімнатну квартирку в райцентрі дверцята потягнуть. Точніше не «потягнуть», а заважать. Хоча ні. Ще потягнуть. І не раз. Доки ми їм дозволимо, доти і будуть тягнути. Не сумнівайтесь. Братія навчена. Ми і навчили. Хіба не так ? Своїм мовчанням. Своєю байдужістю. Адже нам теж дозволяли «не розуміти». Вся країна робила вигляд, що не розуміє, як це державний чиновник з доходу в три тисячі гривень вчить сина в Англії. Нові аристократи-с…

Люди нарешті прозріли і питають творців нового та фіскального, як можна реформувати систему оподаткування без реформ самої влади? Де антикорупційна, адміністративна, судова реформа? Адже, скільки податків не буде зібрано, все одно їх розкрадуть. Прикриваючись схемами тендерів, інвестиційних програм та усіляких відкритих – прикритих конкурсів. Держава розкрадається мільярдерами, а пальцями при цьому показують на базарників. Спробуйте місяць не заплатити за патент. Пройде?

А влада двадцять років чекає, коли повмирають пенсіонери і тоді стане неактуальною тема повернення радянських збережень. Гарантованих, між іншим, усім державним майном. Чи зараз почнуть віддавати? З тих штрафів, котрі здеруть з онуків. Онуків, які втрачають здоров'я на базарах ? Ну молодці, нічого не скажеш. Додумались…

Розвалили промисловість, довели країну до передостаннього місця в Європі, а винні підприємці! А скажіть-но мені, скільки серед власників магазинчиків та працівників базарних будок, «бувших» директорів заводів, фабрик, міжрайбаз, прокурорів, суддів, начальників санепідемстанцій, податкової, екології, митників та інших достойників? Їм вистачає «скромної» пенсії ? Чи в них апетит поганий? Чи може це їхні діти-внуки зараз пікетують Верховну Раду? Чи може хоч один власник холдінгу чи банкір вийшов на протест? Ага … Вони зараз сидять в Раді. Кодекс приймають. Їм нІколи.

Підприємцю пропонують зрозуміти нові правила гри. Чесно сплачувати усі податки. Що ж, ідея заслуговує на похвалу. Тільки як бути з «безплатною» медициною, освітою, кристально чесними чиновниками, позорищем на митницях, роздерибаненою землею? Все «налагодиться» ? Хтось в це повірить ?

Спробуйте свого песика не годувати, продати його будку, а від тих обгризених кісток, які він десь вкраде, заберіть половину. Після цього подивіться йому в очі і поясніть, що ви є найліпшим другом і все що ви зробили , це для його «псячого» щастя…..
 

Вадим МАКСИМІВ, народний буковинський експерт
БукІнфо (с)