БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ІСТОРІЯ   >>> 17 Червня 2019

У Чернівцях феєречно пройшла презентація нової книги журналіста й науковця Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" (ФОТО+ВІДЕО)

НАША ІСТОРІЯ / 


У Чернівцях феєречно пройшла презентація нової книги журналіста й науковця Вахтанг Кіпіані "Справа Василя Стуса". Наше місто стало третім, де Вахтанг презентував своє сенсаційне видання.

 

"Кримінальна справа Василя Стуса відтепер доступна кожному українцю. Дайджест матеріалів, документи з колишнього архіву КДБ – протоколи судових засідань, обшуків і допитів, а ще – покази свідків, спогади товаришів і листи поета з тюрми. "Справа Василя Стуса" розповідає не лише про тих, хто нищив поета. А й містить маловідомі свідчення тих, хто ризикуючи власною свободою, боронили Стуса у суді. Ця книжка не лише проливає світло на кримінальну справу, а й дає зрозуміти, якою Василь Стус був людиною", - заявив на презентації автор.

 

Звісно, не обійшлося й без обговорення ролі одіозного Віктора Медведчука у трагічній долі українського поета. До речі, за словами Вахтанга Кіпіані, Стус був не єдиним з відомих політв"язнів, у яких адвокатом був Медведчук. Жодного з них він не захистив і навіть не намагався цього зробити.

 

Презентація відбулася у Медіа центрі Belle vue. 

 

Завітав на презентацію і відомий історик Ярослав Грицак, який 18 червня також презентуватиме у Чернівцях о 18.00 год. (Целанівський центр) свою книгу з історії України.


 

 

 

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, фото автора