БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КРИМІНАЛ   >>> 11 Червня 2019

На Буковині з початку року до суду притягнуто 170 осіб за порушення антикорупційного законодавства. Найбільші порушники - депутати місцевих рад

ЗАПУЩЕНА ХВОРОБА /


Про це сьогодні, 11 червня, повідомив начальник обласного управління захисту економіки Іван Тичина. За його словами, з початку року працівниками підрозділу відносно 207 осіб було складено 213 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією. 

 

 

Серед найбільших порушників Закону – депутати рад (від селищної до обласної). Відносно цієї категорії осіб складено 186 протоколів.
До списку також потрапили працівники фіскальної служби, служби з надзвичайних ситуацій, прикордонники, органів юстиції, судової гілки влади, військових комісаріатів тощо.

Якщо проаналізувати порушення, які були вчинені цими посадовцями та службовцями, то це порушення вимог фінансового контролю (стаття 172-6 КУпАП): несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

«Судами першої інстанції вже прийнято рішення відносно 170 осіб та накладено штраф на загальну суму понад 148 тисяч гривень», - повідомив Іван Тичина.

Також він наголосив, що на декларантів, які потрапляють до реєстру корупціонерів, чекають не штрафи. “Відповідно до закону, їх можуть позбавити права займати певні посади на певний строк, для деяких категорій держслужбовців законодавство передбачає і дострокове позбавлення повноважень (у разі якщо суд визнає особу винною), - додав керівник відомства.