БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 11 Червня 2019

У Чернівцях закупили транспортний секонд-хенд на 6 мільйонів (+ВІДЕО)

ХТО КОМУ ПРОДАН? / 


Уже давно для наших чиновників стало доброю традицією закуповувати громадський транспорт за кордоном. Однак проблема не в самому транспорті, а у вартості, за яку ми з вами платимо з власних кишень.


Громадські детективи проекту WikiInvestigation проаналізували декілька закупівель вживаних тролейбусів у Чернівцях, і є ризик того, що частина з них, можливо, була закуплена за завищеними цінами.


“Новенькі тролейбуси”

 

5 січня 2018 року КП «Чернівецьке тролейбусне управління» оголосило тендер на закупівлю вживаних тролейбусів. У лютому було проведено торги, і за двома лотам виграло підприємство ТОВ "Ф-МЕРЕЖІ", яке запропонувало найменшу ціну.   Відтак, згідно з договором, який було укладено 2 березня 2018 року, ТОВ “Ф-МЕРЕЖІ” зобов'язується поставити та передати до КП “Чернівецьке тролейбусне управління” 6 вживаних тролейбусів, три з яких марки Skoda 15Tr за 2 мільйони 790 тисяч гривень та Skoda 14Tr за 2 мільйони 930 тисяч гривень. 
 
Перед тим, як передати вживані тролейбуси до Чернівців, ТОВ “Ф-МЕРЕЖІ” закуповувало їх у польської компанії MISAVI SP. Z O.O. Ціна всіх шістьох тролейбусів на момент ввезення в Україну, згідно з митними деклараціями, становила 2 мільйони 872 тисячі. Тобто різниця у вартості ввезення і продажу їх тролейбусному управлінню складала майже три мільйони гривень.  
 
 Трьома місяцями раніше КП “Чернівецьке тролейбусне управління” придбало ще 6 вживаних тролейбусів. (На фото). 
 
 
 За доброю традицією переможцем на тендерних торгах серед двох конкурентів стає  фірма ТОВ "Ф-МЕРЕЖІ". У додатках договору за двома лотами ми бачимо, що сумарна вартість придбання тролейбусів Чернівцям вартуватиме 7 мільйонів 472 тисячі гривень. А згідно з митними деклараціями, ці ж самі тролейбуси ввезені в Україну за ціною вдвічі меншою, ніж продані тролейбусному управлінню. 
 
 
 
 
ТОВ “Ф-МЕРЕЖІ”, який постачав тролейбуси за завищеною ціною в Чернівці, закуповував їх в компанії MISAVI SP. Z O.O (Республіка Польща). У витязі з реєстру юридичних осіб компанії, яка продавала ці тролейбуси, фігурує прізвище одного підприємця з Чернівецької області. 
 
 Хто цей Віталій Бегей?
Одним з них є Віталій Бегей, який раніше був керівником приватного підприємства "ІНФОРКОМП ПЛЮС”. В 2017 році керівником цього ж підприємства став Ковалюк Богдан Іванович. Він же депутат Чернівецької міської ради, голова комісії з питань бюджету та фінансів. 
 
Також, відповідно до класифiкатора звiльнень вiд сплати митних платежів, при ввезенні товарів на митну територію України, тролейбуси (товарної позицiї 8702 90 90 10 згідно з УКТ ЗЕД) підлягають звільненню від митних платежів, але лише за умови їх безоплатної передачі у державну або комунальну власність відповідних територіальних громад. У разі нецільового використання зазначених товарiв, платник податку зобов'язаний збiльшити податковi зобов'язання за період на який припадає таке порушення на суму податку доданої вартості, що мала бути сплачена в момент імпорту (постачання) таких товарів, а також сплатити пеню.
Тому є підстави вважати, що тролейбуси були ввезенні без сплати митних платежів. 
 Відтак, загальна сума можливої розтрати  при купівлі тролейбусів у ТОВ “Ф-мережі”  складає 6 млн. 400 тис. грн.
Роман ЖОВНІР