БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МАС-МЕДІА   >>> 31 Травня 2019

У Чернівцях науковці та громадські діячі говорили, як Росія впливає на інформаційний простір інших країн. Все це завершилося «фейковим замінуванням» (ВІДЕО)

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА /


31 травня у Чернівцях відбувся круглий стіл на тему «Фактор російської пропаганди та дезінформації під час виборчої кампанії в Україні та її вплив на президентські і майбутні парламентські вибори». Він був проведений з метою сприяти налагодженню діалогу між регіональними представництвами КВУ, депутатами України різних рівнів, представниками ЗМІ та громадянського суспільства, що міг би сприяти напрацюванню рекомендацій для виборців з розпізнання й уникнення впливу дезінформації під час майбутніх виборів.


Під час круглого столу розглянули питання можливих загроз проведенню демократичних, чесних виборів президента України в Чернівецькій області, зокрема, інтенсивність впливу російських медіа (згадки про ситуацію у конкретному регіоні); шляхи/методи протидії маніпулюванню (використання засобів штучного інтелекту, таргетування, нейролінгвістичного програмування (використання методів маніпулятивної риторики), фейків, датабаз і ботоферм), - інформує прес-служба Чернівецької обласної громадської організації «Комітету виборців» України.

Наталія Ротар, доктор політичних наук, професор кафедри політології та державного управління ЧНУ зупинилась на присутності української тематики в ЗМІ країн Кавказу. За її словами як у Вірменії так і в Азербайджані та Грузії російським ЗМІ вдалось нав’язати свій погляд на події в Україні. «Щоб змінити цю ситуацію, і дипломатичним представництвам у цих країнах і громадським діячам, які відвідують ці країни, варто більш активно розповідати правду про події в нашій державі».

Сергій Швидюк, кандидат політичних наук, доцент кафедри зупинився на особливостях російського втручання у вибори та референдуми, які відбувались в країнах західної Європи.

Ігор Баб’юк, заступник голови обл. організації КВУ розповів про особливості російської пропаганди в Україні, коли до поширення фейків залучаються представники іноді антагоністичних політичних сил. За його словами, це небезпечно, бо наших громадян ніхто не вчить критичному мисленню та перевіряти з кількох джерел отриману інформацію.

На жаль, круглий стіл було перервано повідомленням про замінування 14 корпусу Чернівецького національного університету, де відбувався захід.

Захід організований Комітетом виборців України, за підтримки Офісу Шотландської національної партії (ШНП) Вестмінстерської фундації за демократію.