БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 29 Травня 2019

У Чернівцях без газу залишаються понад 1,2 тис квартир. Люди обурені і готові перекривати дороги

БУКОВИНСЬКИЙ ГАЗЗАВАТ /  

У Чернівцях без газопостачання залишаються понад 1,2 тисячі квартир у десяти багатоквартирних житлових будинках.


Про це кореспонденту molbuk.ua повідомили у прес-службі компанії "Чернівцігаз".

Так, за інформацією компанії, без газу залишаються будинки на вулицях Франка, Університетській, Першотравневій, Комарова, Яській, Південно-Кільцевій, Заньковецької та бульварі Героїв Крут. "Невідомо, скільки будинків буде відключено надалі. Щодня різна кількість. Наприклад, 27 травня аварійна служба "Чернівцігаз" відключила від газопостачання одночасно чотири будинки. Це довелося зробити через аварійну ситацію мереж", - пояснила прес-секретар компанії "Чернівцігаз" Вікторія Голодняк.

Відновлюють газопостачання лише тоді, коли укладають договір на обслуговування внутрішньобудинникових мереж.

“Відповідно до наказу Міненерговугілля, ПАТ "Чернівцігаз" втрачає правові та фінансові підстави для здійснення обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у приватних та багатоквартирних будинках через вилучення відповідних нарахувань з тарифу компанії. Обслуговувати внутрішньобудинникові мережі ми не маємо права. Для цього мешканці повинні укласти договір на обслуговування внутрішньобудиникових мереж і доки цього не зроблять, газ не маємо права відновлювати. Обслуговування систем газопостачання оплачується”, - зазначила Вікторія Голодняк.

Тепер обов’язок “Чернівцігазу” приймати аварійні виклики та здійснювати за ними виїзди. Проводити відключення у разі виявлення проблем. Відновлювати газопостачання при усунені порушень, наявності договору на обслуговування внутрішньобудинкових мереж та здійснювати випробування газових мереж.

За безпеку системи газопостачання відповідають власники квартир або ОСББ, пише molbuk.ua.

Договір на обслуговуваня мереж може бути укаледний з газорозподільним підприємством або організацією, яка має ліцензію.

Нагадаємо, що 28 травня група мешканців Чернівців перекрила одну з центральних доріг міста через відключення газопостачання у житловому будинку на бульварі Герої Крут.

Раніше повідомлялося, що слід робити мешканцям для повторного підключення газу в будинках.