БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  АРМІЯ   >>> 22 Травня 2019

Чернівецькі студенти мало знають про війну на Донбасі, - Герой України Володимир Жемчугов

СХИЛЯЄМО ГОЛОВУ ПЕРЕД ГЕРОЄМ! / 


До Чернівців приїхав Герой України Володимир Жемчугов з презентацією освітнього проекту "Бранці Кремля". Це проект про українських патріотів, які зараз у російських в'язницях. В рамках цього проекту Володимир Жемчугов спілкується зі студентами та молоддю, розповідає про війну на Донбасі, організацію власного руху опору проти російської окупації, перебування у полоні терористів "ЛНР". Володимир Жемчугов у Чернівцях поспілкувався зі студентами ЧНУ, ЧТЕІ КНТУ та БДМУ.

 

Герой України розповів свою історію та був готовий відповісти на будь-які запитання аудиторії. Про свої враження від спілкування з чернівецькими студентами Володимир розповів журналістам Інформаційного агентства АСС.

 

"В ЧНУ в аудиторії було більше запитань до мене, а от в ЧТЕІ КНТУ питань майже не було. Я думав, може студенти все знають і тому не мають запитань. Але я провів екзамен – мало хто знає про Гіркіна, Стрілкова, історію про розп’ятого хлопчика.Треба спілкуватись, неоране поле роботи. Час іде, конфлікт не закінчиться завтра і навіть не через рік, це буде йти довго. Поки Росія не виведе війська, ми не повернемо свої території. Один із студентів в Чернівцях поставив мені провокативне питання про "повстанців" на Сході. Я був здивований. Думав на Західній Україні знають, що ніяких повстанців немає, а є російська армія, терористи".

 

 

За словами Володимира, російська пропаганда продовжує говорити, що в Україні йде громадянська війна, що українці самі з собою воюють. "Треба розповідати молоді правду. Я завжди на зустрічах порівнюю себе з ними. У їхньому віці я був в окупації комуністичної пропаганди, не було альтернативних джерел інформації. Зараз, не дивлячись на різні джерела інформації, страшна пропаганда Росії всюди. Потрібно розповідати правдиву інформацію з перших вуст".

 

Володимир пропонує організовувати зустрічі молоді з місцевими ветеранами та учасниками бойових дій. "Фільмам не всі вірять, а коли ти спілкуєшся з людиною, яка це все пройшла, тим більше вона живе на сусідній вулиці, тоді більше довіри. Я тут, щоб запустити якийсь челендж, флешмоб регіонами, щоб воїни почали спілкуватись з молоддю. Ми не повинні втратити молодь, якщо ми втратимо молодь - ми втратимо Україну", - каже Володимир.

 

 

Щоразу спілкуючись на болючі теми Володимир знову згадує страшну війну, допити, перебування в полоні. "Після кожної зустрічі я повертаюсь додому повністю емоційно-виснажений. Дружина вже звикла до мене. Я сідаю в себе у кабінеті, просто сиджу. Вона мене не чіпає, знає, що мені треба відновитися, відпочити і заспокоїтись. Для мене це завжди емоційні переживання заново і заново. Але я розумію, що зі студентами потрібно цим ділитись, тільки це впливає, сприймається. Я думаю, що це треба робити, щоб українці залишились українцями", - каже Володимир Жемчугов.

 

Студенти ж кажуть, вражені розповіддю Володимира Жемчугова: його історія емоційно-важка, в неї важко повірити, від неї важко оговтатись. "Такі заходи - ефективний засіб боротьби з російською пропагандою в інформаційній війні. А ще, коли маєш можливість побачити реальний приклад прояву хоробрості, хочеться діяти, щось змінювати в нашій країні", - каже студентка Ольга.

 

Фото: Чернівецька ОДА