БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 20 Травня 2019

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОГОЛОСИВ ПРО РОЗПУСК ВЕРХОВНОЇ РАДИ (ВІДЕО)

ЦЕ ШОК! /

 

Президент України Володимир Зеленський на церемонії інавгурації оголосив про розпуск Верховної ради. Про це він заявив у промові під час урочистого засідання парламенту, передає РБК-Україна


"Я розпускаю Верховну раду", - сказав він. Зеленський заявив, що у Верховної ради тепер є два місяці, щоб зняти з себе недоторканність, прийняти закон про незаконне збагачення високопосадовців, прийняти низку інших законів, які мають резонанс у суспільстві.

 
Нагадаємо, церемонія інаугурації новообраного президента України Володимира Зеленського відбувається 20 травня під час урочистого засідання Верховної ради.

 

Ввечері повинні відбутися консультації президента Володимира Зеленського з фракціями щодо розпуску Ради. Про це в коментарі РБК-Україна повідомив народний депутат Валерій Карпунцов.

За словами нардепа, указ може бути вже сьогодні ввечері

 Як писало РБК-Україна, за три дні до вступу на посаду нового глави держави у парламенті оголосили про відсутність коаліції. "Народний фронт" – друга за чисельністю фракція, заявив про вихід з коаліції, після чого спікер Андрій Парубій закликав нардепів почати консультації про формування нової більшості.

 
У фракцій є 30 днів - до 16 червня. Далі президент мав би розпустити парламент і призначити дострокові вибори. Але, оскільки Раду не можна розпускати менше ніж за півроку до завершення її повноважень, ця опція новому президенту Зеленському стане теоретично недоступною. Однак, він пішов на цей крок.

Найбільш очікуваним кроком від нового президента України Володимира Зеленського є зняття недоторканності з депутатів, суддів, президента, на що вказали 53,7% респондентів. Необхідність "Ініціювати розпуск нинішнього складу Верховної ради і проведення дострокових парламентських виборів" серед перших кроків бачать 38,1% респондентів.