БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ІСТОРІЯ   >>> 19 Травня 2019

В Україні та на Буковині зокрема вшановують пам'ять жертв політичних репресій. Порошенко в останній день на посаді поклонився невинно убієнним... (ФОТО)

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ... / 

 

19 травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій.

День пам’яті встановлено указом президента від 21 травня 2007 року та відзначається з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Церемонія вшанування пам’яті жертв політичних репресій відбулася на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили".

Як зазначив у неділю у своєму мікроблозі у Твіттері президент України Петро Порошенко, "українська земля покоїть прах невинних жертв у кожній області, у кожному районі, зберігає страшну правду та намагається залікувати пекучий біль свого народу".

У посольстві Польщі зазначили у свою чергу, що поляки "добре розуміють трагедію народу, який в результаті репресій втратив свою еліту".
 

"Спільне вшанування жертв у Бикивні, де поховані останки українців та поляків, символізує близькість нашої долі", - йдеться у повідомленні.  

 

Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною вшанували пам'ять жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили".

"Президентське подружжя поклало квіти до братської могили та вшанувало пам'ять загиблих. Також до братської могили було встановлено вінок квітів зі стрічкою національних кольорів України", - йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

Подружжя встановило лампади та вшанувало пам'ять жертв тоталітаризму біля центрального монументу меморіалу "Биківнянські могили". Поклали вінки до пам'ятного знаку польських поховань.

 

 

День пам’яті жертв політичних репресій та День депортації кримських татар з рідної землі пом’янули і народні обранці від Буковини Іван Рибак та Максим Бурбак:

 

 

 

Сьогодні, 19 травня, біля пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій (ріг вул. Руської - Шевченка) відбудеться спільний молебень за жертвами політичних репресій та траурний мітинг.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Захід присвячений Дню пам'яті жертв політичних репресій та Дню скорботи і пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Початок о 13.00 год.