БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 14 Травня 2019

Павлюк звернувся до Клімкіна з проханням відновити діяльність Генерального консульства України в м. Сучава (Румунія)

ЛИШ ТЕПЕР "ЗАЧУХАЛИСЯ" / 


На думку в.о. голови обласної державної адміністрації Михайла Павлюка, це сприятиме розвитку взаємовигідного співробітництва між обома країнами, виконанню п. 8 Плану заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, який затверджено Указом Президента України від 20 квітня 2019 року № 155/2019, - інформує прес-служба Чернівецької ОДА.


У листі до Міністра закордонних справ України йдеться про те, що за підтримки Генерального консульства України в м. Сучава (Румунія), функціонування якого було припинено у 2014 році, розширено торговельно-економічні, культурні, гуманітарні зв’язки між державами на регіональному рівні, налагоджено співробітництво між найрізноманітнішими інституціями Чернівецької області, Сучавського і Ботошанського повітів Румунії, а також надано сприяння діяльності Єврорегіону «Верхній Прут».

Також у документі наголошується, що відновлення функціонування вказаної консульської установи дозволить використовувати всі можливості для динамічного розвитку транскордонного співробітництва, поглиблювати міжрегіональну співпрацю, оперативно вирішувати нагальні питання українських громадян та української національної меншини Румунії.