БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 14 Травня 2019

Закон про забезпечення функціонування української мови як державної передано на підпис Президентові

ІСТОРИЧНА МИТЬ /


Голова Верховної Ради Андрій Парубій прямо на парламентській трибуні підписав мовний закон і заявив, що передає його на підпис Президентові.

 

Під час розгляду даного питання Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький наголосив: у різні часи репресії та знищення українців відбувалося саме через те, що вони були носіями української мови.

 

«Шалена критика мовного закону – то фейки російської пропаганди», – стверджував під час обговорення Роман Семенуха («Самопоміч»). Олег Барна (фракція Блоку Петра Порошенка) порадив усім критикам мовного закону: «Чемодан. Вокзал. Росія». «Мовний закон, то наша зброя, – бо Путін вважає, що він має бути скрізь, де лунає російська мова», – зауважив Сергій Євтушок («Батьківщина»).

 

«Від самого початку реєстрації мовного законопроекту здавалося, що всі сили пекла зібралися заради того, щоби не допустити його прийняття, – так прокоментував з парламентської трибуни розблокування підписання мовного закону Голова Верховної Ради Андрій Парубій. – Але вони зіткнулися з великою волею українського народу. І вони побачили професійну злагоджену роботу всієї команди, яка працювала у Верховній Раді України».

 

Глава парламенту подякував усім, хто долучився до підготовки і опрацювання закону про функціонування української мови як державної, особливо голові та членам профільного комітету за титанічну системну роботу, громадським активістам за підтримку закону під стінами парламенту.

 

«Хочу попередити всіх, хто сьогодні думає, що політична кон’юнктура змінилася, і вже сьогодні погрожують судами, зміною закону, – заявив Андрій Парубій. – Як тільки доторкнетеся і спробуєте провести ревізію чи закону про мову, чи декомунізації, чи питань церкви, ви відчуєте весь гнів і могутню волю українського народу. Ми не допустимо жодної ревізії всіх тих надбань, який зробив український парламент восьмого скликання».

  

Про це пише газета «Голос України»