БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 11 Травня 2019

Буковинська "Просвіта" закликає до єдності в новоствореній Православній Церкві України

ЗВЕРНЕННЯ Чернівецького обласного об’єднання

Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка до православних буковинців

 

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

 

Буковинська «Просвіта», яка цьогоріч відзначає 150-річчя з часу заснування її первинної назви «Руської бесіди», що з’явилася на теренах нашого краю з благословення першого митрополита Буковини і Далмації Євгена Гакмана, свою просвітницьку діяльність завжди спрямовувала на відродження, розвиток і захист національно-культурного, соціально-патріотичного та духовного спадку українців.

 

Нас глибоко схвилювала інформація ЗМІ та Інтернет-джерел про те, що Почесний Патріарх Всієї України-Руси, святійший Філарет прагне відновити Українську Православну Церкву Київського Патріархату, яка наприкінці минулого року увійшла до новоствореної Православної Церкви України, що означатиме втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності та розколоти помісну Церкву. А це в свою чергу призведе до роз’єднання суспільства, яке в умовах російсько-української війни, як ніколи, потребує консолідації навколо національної ідеї та єдиної Церкви.

 

Нині всі, хто дбає про Україну, впевнені в тому, що в нашій державі вже будується Єдина Помісна Церква, яка, отримавши Томос, робить дуже складні, але впевнені перші кроки до свого становлення. І, на наше глибоке переконання, це незворотний процес. Ми йшли до цього понад 1000 років і після Великого Собору, який, нарешті, об’єднав три гілки українського православ’я, ми відчули себе справжніми українцями та духовною нацією. Адже Єдина Помісна Церква — це духовний гарант нашої незалежності. Будь-які кроки назад ведуть в ізоляцію та вигідні, хіба що, нашому ворогові — Росії, яка тільки й мріє про подібний «реванш» та хоче бачити і нашу Церкву, і країну — роз’єднаною, чого ми ніколи більше не допустимо.

 

Як сказав Предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній, Київський патріархат став предтечею отримання Томосу про автокефалію, а святійший патріарх Філарет зробив дуже багато для того, щоб Церква стала незалежною, тому український народ щиро вдячний за це його святості. Але зараз потрібно говорити не про шлях в нікуди, а про майбутнє, про те, що нас єднає. А це — Православна Церква України.

  

Звертаючись до буковинців, до українців у кожному куточку світу, переконані, що єпископат і загалом духовенство України консолідується навколо ПЦУ, яка стає міцним фундаментом формування національної свідомості всіх громадян, і з почуттям патріотизму, во славу Божу здатні об’єднати все українське супільство заради гідного іміджу в світі, порозуміння, спокою та миру в Україні.

Члени правління Чернівецького обласного об’єднання ВУТ «Просвіта»