БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ   >>> 3 Травня 2019

Новий спалах «африканки»: на Буковині спалили 9 тушок диких кабанів

ІЗ ЧУМОЮ НЕ ЖАРТУЮТЬ / 

У Чернівецькій області зафіксували новий спалах захворювання на африканську чуму свиней.

Про це у коментарі molbuk.ua повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк.

Спалах зафіксовано у місті Сторожинець у кварталі Українського товариства мисливців і рибалок.

Зокрема, захворювання виявлено у 9-ти диких свиней.

30 квітня патологічний матеріал від кабанів було відібрано й направлено для проведення ветеринарно-санітарної експертизи в Івано-Франківську регіональну державну лабораторію. За результатами аналізу патологічного матеріалу, виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Станом на 2 травня було утилізовано шляхом спалення туші 9-ти голів диких кабанів та здійснено дезінфекційні заходи.

Як повідомили БукІнфо у відділі комунікації ГУНП в Чернівецькій області, відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепіозоотичної комісії при Сторожинецькій РДА, зоною карантину визначено вольєр УТМР площею 9,2 га. Зоною нагляду (спостереження) – місто Сторожинець, села Череш, Буденець, Панка, Ропча, Давидівка, Нові Бросківці, Старі Бросківці, Снячів, Глибочок, Верхні Петрівці та Зруб Комарівці Сторожинецького району.

Щоб уникнути поширення вказаного захворювання в мисливських угіддях і серед свійських тварин району, працівники Сторожинецького відділу поліції здійснюють комплекс превентивних заходів. Зокрема, поліцейські проводять з населенням роз’яснювальну роботу і здійснюють контроль щодо заборони торгівлі на ринках поголів’ям свиней і продуктами з них.