БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 13 Квiтня 2019

Андрій Кавуля: «З 2010 по 2018 рік фінансування на протипаводковий захист було відсутнє» (ВІДЕО)

ТАКІ РЕАЛІЇ / 

Про це в ефірі програми «Тема дня» на телеканалі
UA:Буковина повідомив Андрій Кавуля, начальник БУВР Прут та Сірет.

За словами Андрія Кавулі, на протипаводкові заходи Чернівецька область до 2021 року потребує близько 1 мільярда гривень. Тільки на об’єкти, які першочергово необхідно зробити в цьому році потреба складає близько 186 мільйонів гривень.

«За результатами останніх паводків у 2008 та 2010 роках, Буковина понесла багатомільярдні збитки, як в населенні так і в шкоді державі. Проте, з 2010 по 2018 рік фінансування на протипаводковий захист було зовсім відсутнє. Тобто, не відбудовувались дамби, не проводились роботи, кошти держава не виділяла».

Лише у 2018 році було виділено 5,8 мільйонів гривень на першочергові роботи, для їх завершення в цьому році потрібно майже 27 мільйонів гривень.

Також Андрій Кавуля зазначив, що на сьогодні потрібно 20 кілометрів дамб, для забезпечення безпеки проти паводків. У зв’язку з тим, що роботи не проводяться Чернівецька область втратила лише в одному районі близько 100 гектарів землі.

«На сьогоднішній день тільки по Новоселецькому району ми втратили більше 100 гектарів землі. Постійно річка зміщується в нашу сторону і ми втрачаємо свої території. Румунська сторона кожного року вкладає близько 20-30 мільйонів гривень, тільки на ту територію. Вони узгоджують своє берегоукріплення проектну документацію, так як і ми з ними, тільки ситуація в тому, що в нас вона кричуща, немає фінансування, а вони за рахунок фінансування відновлюють свої території. І якщо ми нічого не будемо робити, то кожного року на 20-30 відсотків зростають втрати землі».

За словами Андрія Кавулі, повені в 2008 та 2010 роках завдали більше мільярда гривень збитків. Якщо рівень води підніметься, як тоді, то втрати будуть на 20-30 відсотків більші.