БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 3 Квiтня 2019

У "Нафтогазі" заявили, що вже знизили вартість кубометра газу для населення на 17 копійок (ВІДЕО)

ПОГАЗУЄМО? /


3 квітня Кабінет Міністрів дозволив НАК "Нафтогаз України" продавати газ побутовим споживачам за ціною нижчою ніж 8,55 грн за м³. У НАК повідомили, що з 1 квітня ціна становить 8,38 грн за м³.Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" знизила вартість кубометра газу для населення з 1 квітня, за два дні до появи рішення Кабінету Міністрів, яке дозволило змінювати в менший бік фіксовану вартість. Про це повідомляють у Twitter НАК "Нафтогаз".

"Ми вже виконали сьогоднішнє доручення прем'єр-міністра і з 1 квітня продаємо газ населенню за ціною нижче 8,55 грн [ за 1 м³]", – ідеться в повідомленні.

Ще 19 березня "Нафтогаз" повідомив про зниження вартості кубометра газу для побутових споживачів до 8,38 грн/м³, це сталося завдяки зниженню маржі газопостачального підприємства НАК, нагадали в компанії.

"Ми сподіваємося, що новою постановою Кабінет Міністрів скасує існуючий режим спецобов'язків і прибере посередників у вигляді приватних збутових компаній із відносин між групою "Нафтогаз" і побутовими споживачами", – додали в компанії.

Згідно з урядовим рішенням від 3 квітня, НАК "Нафтогаз України" має можливість знижувати ціну для побутових споживачів, якщо кон'юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості; права підвищувати вартість кубометра до більше ніж 8,55 грн у НАК немає.
 

 Кабінет Міністрів України 19 жовтня 2018 року ухвалив рішення підвищити з 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення на 23%, до 8550 грн за 1000 м³.

Згідно з меморандумом між Україною та МВФ у межах нової програми співпраці, ціна на газ для населення має знову зрости з 1 травня 2019 року. Регулювання цін мають скасувати до 1 травня 2020 року.