БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 29 Березня 2019

Внесено зміни до обласного бюджету на 2019 рік: куди й кому підуть гроші?

ХТО КРАЙНІЙ? / 

Зміни до обласного бюджету на 2019 внесено на пленарному засіданні 30-ї сесії обласної ради. Так, дохідну частину загального фонду збільшено в цілому на понад 12 млн. грн., водночас, дохідну частину спеціального фонду обласного бюджету збільшено на понад 5 млн. грн. Розподілено також майже 285 млн. грн. вільного залишку бюджетних коштів. Обсяг коштів, що передаються із загального фонду бюджету до спеціального фонду збільшено на понад 95 млн. грн. Видаткову частину обласного бюджету збільшено в цілому на понад 302 млн. грн.


Цим же рішенням депутати обласної ради збільшили обсяг бюджетних асигнувань, передбачених для освітньої галузі, на загальну суму понад 16 млн. грн. Так, за рахунок розподілу залишку коштів загального фонду обласного бюджету передбачено кошти для проведення капітальних ремонтів навчальних корпусів, придбання кухонного обладнання у спецшколах-інтернатах, проведення капітального ремонту покрівлі Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», проведення капітального ремонту внутрішніх приміщень навчальних корпусів №1 та №2 і придбання обладнання та меблів педагогічному коледжу Чернівецького університету ім. Ю. Федьковича, а також для виконання заходів низки профільних програм.

Обсяг асигнувань на галузь охорони здоров’я збільшено на загальну суму понад 38 млн. грн. За рахунок розподілу залишку коштів медичної субвенції фінансування, зокрема, буде надано обласним комунальним установам медичного профілю для придбання реактивів, медичних препаратів, продуктів харчування.
 
За рахунок вільних залишків коштів обласного бюджету обласному клінічному онкологічному диспансеру спрямовано кошти для придбання апаратів штучної вентиляції легень, обласному медичному діагностичному центру – для придбання ультразвукової діагностичної системи експертного класу, обласній клінічній лікарні – для придбання електрокардіографів, спірографу, ендовідеоскопічного комплексу, обласному клінічному кардіологічному центру – для придбання ультразвукової портативної системи та системи моніторингу пацієнтів, обласному бюро судово-медичної експертизи – для проведення капітального ремонту, обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – для співфінансування створення єдиної диспетчерської служби екстреної медичної допомоги.

Також з метою підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих категорій населення збільшено бюджетне фінансування Буковинському центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Особлива дитина», Черешському психоневрологічному будинку-інтернату та Чернівецькому геріатричному пансіонату. 
 
Внесеними змінами до основного фінансового документу області на 2019 рік за рахунок розподілу вільного залишку загального фонду обласного бюджету передбачено спрямувати 2 млн. грн. для проведення ремонтно-реставраційних робіт приміщення Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка та 4 млн. грн. для заміни вікон у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театру ім. О.Кобилянської.
 
Понад 116 млн. грн. спрямовано на проведення реконструкції і поточного ремонту автодоріг загального користування державного значення області за рахунок залишку коштів, що надійшли минулого року до спеціального фонду обласного бюджету від перевиконання понадпланових надходжень митних платежів в Чернівецькій області. Також здійснено розподіл залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах нашого краю у сумі понад 18 млн. грн.