БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРАВО   >>> 22 Березня 2019

Три облгази Фірташа оштрафували на 2,5 мільйона за надмірне нарахування в платіжках

ТІНЬ ФІРТАША /


Рішення регулятора торкнулось компаній «Вінницягаз», «Волиньгаз» та «Київоблгаз», при цьому штрафні санкції для кожного оператора ГРС становили 850 тис. грн. НКРЕКП оштрафувала три газорозподільні компанії / У результаті проведених перевірок Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) наклала штраф за невиконання рішення регулятора про заборону донарахувань у платіжках за газ на трьох операторів газорозподільних мереж на загальну суму 2,55 млн грн.

 

Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні сьогодні. Рішення регулятора торкнулось компаній «Вінницягаз», «Волиньгаз» та «Київоблгаз», при цьому штрафні санкції для кожного оператора ГРС становили 850 тис. грн, що є максимальною сумою фінансового покарання в цьому випадку.

 

Регулятор наклав штраф за порушення ліцензійних умов та невиконання рішень НКРЕКП, а також зобов'язав провести перерахунки щодо тих конкретних споживачів, стосовно яких проводилась перевірка - до 5 квітня 2019 року. Крім того, Нацкомісія своїм рішенням зобов'язала зробити перерахунок додаткових нарахувань за весь період, починаючи з жовтня 2018 року, щодо всіх споживачів, стосовно яких здійснювались такі донарахування.

 

За пропозицією голови Нацкомісії Оксани Кривенко, до рішення було додано пункт про подачу звернення до Антимонопольного комітету для проведення розслідування про зловживання монопольним становищем компаніями.

 

Як повідомляв УНІАН, перевірки «Вінницягазу», «Волиньгазу» і «Київоблгазу», які входять до групи «Регіональна газова компанія», що належить бізнесмену Дмитру Фірташу, показали незаконність додаткових нарахувань обсягів газу побутовим споживачам із використанням коефіцієнтів.

 

У березні НКРЕКП почала перевірки восьми операторів газорозподільних систем в Україні за фактом виставлення ними завищених сум у платіжках за газ для населення наприкінці минулого року. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у лютому цього року отримала дозвіл від Державної регуляторної служби України на проведення позапланових перевірок 20 операторів газорозподільних систем на предмет донарахування в платіжках споживачів. 

 

Фото УНІАН