БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРАВО   >>> 11 Березня 2019

У Верховній Раді співчувають "бідним" власникам нерозмитнених євроблях, але нічим не можуть допомогти...

ЄВРО БЛЯХА - ЄВРО МУХА /


В Україні після закінчення пільгового режиму розмитнення залишилося 263 тис. авто на єврономерах з порушенням термінів тимчасового ввезення або транзиту. Що чекає на власників нерозмитнених "євроблях", розповіла народний депутат України від БПП, глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, передає «Обозреватель».

 

Южаніна підкреслила, що частина водіїв "євроблях" не може розмитнити авто через банальну відсутність грошей. "Мені здається, що 10% цих громадян – люди, які перебувають в складному фінансовому становищі і не змогли знайти кошти для розмитнення. Я зустрічалася з такими людьми. Це люди, у яких багато дітей, яким продали авто за 300 євро, які за всіма технічним характеристикам навіть автомобілем не варто називати... Для них сплата 1000 або 1500 євро для оформлення цього авто для проходження митних формальностей була не під силу", – зазначила вона.

 

Депутат зізналася, що не знає, як можна допомогти таким людям: "Якби ми встановили пільгу хоча б для якоїсь категорії громадян, це стало б новою діркою в законодавстві. Тому я у всіх таких громадян прошу вибачення і не знаю, як їм допомогти". Решту автомобілів, за її словами, власники навіть не планують розмитнювати. "Частина з них належить зокрема і таким активістам, які будуть провокувати надалі свої заходи біля Верховної Ради. А частина людей просто готує ці автомобілі до розбирання і здачі на металобрухт", – сказала Южаніна.

 

На питання про можливість введення пільг для частини "євробляхерів", Нардеп заявила: "Вочевидь Верховна Рада ніяких змін вже не проголосує, тому після закінчення терміну в травні просто настануть норми іншого законодавства, і закон треба буде виконувати". 


"Прокинуться рішали": експерт спрогнозував появу нової корупційної схеми через закон про "євробляхи"

 

На протестах власників автомобілів із європейськими номерами вже заробляють власники сервісів із розбирання авто на деталі, які з початку мітингів знизили ціни на прийом автомобілів на третину. У разі підписання президентом України нового закону про "єврономери", до них можуть підключитися корупціонери в МВС.

 

Таку думку висловив експерт із транспортних питань В'ячеслав Коновалов, передає «Обозреватель».

 

За його словами, сервісні центри МВС уже зараз не справляються із усіма чергами. "І тут з'являється ще одна категорія водіїв, які хочуть все-таки легалізуватися і оформити документи. Я думаю, прокинуться рішали, які будуть за недорого легалізовувати всі ці документи", — пояснив Коновалов. "Тут виходить така вилка, що всі намагаються на цьому заробити: рішали, "розбірка" і всілякі адвокати, які оформляють документи", — додав експерт.

 

Він також заявив, що зараз протестуючу проти податків на розмитнення іноземних автомобілів громадську організацію "Авто Євро Сила" намагаються розбити на сегменти і воювати з нею по частинах. "Бо частина їх уже оголосила, що вони будуть політичною силою і працюватимуть як політична сила, тому, мовляв, давайте з нами домовлятися. А тут виходить, що цю політичну силу поділили на шматки і намагаються із нею щось зробити", — підсумував Коновалов.