БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРАВО   >>> 20 Лютого 2019

Мінфін: Пільгове розмитнення "євроблях" не продовжать. Чернівецька митниця нагадує, що опівночі 23 лютого акцизний податок стягуватиметься у повному обсязі

ЧАС СПЛИВАЄ /

Період розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації зі знижкою у 50% вирішили не продовжувати, закінчивши його 22 лютого. Про це на брифінгу у Києві повідомив заступник міністра фінансів України Сергій Верланов, передає "Укрінформ".

"Було прийнято рішення не подовжувати пільговий період. Уряд, президент та профільний комітет залишились на тій позиції, що була зафіксована у законі", - сказав чиновник.

Нагадуємо: 25 листопада 2018 року набули чинності два закони, які легалізують завезені з порушенням митного і податкового законодавства авто на єврономерах. Один з них передбачає зміну формули розрахунку акцизу на розмитнення авто, який буде зменшений. Другий — посилює відповідальність за порушення митних правил, зокрема, осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення.

У грудні було затверджено Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на території України.

У лютому Кабінет міністрів вирішив прискорити процедуру митного оформлення автомобілів на європейських номерах, тимчасово скасувавши обов'язкову екологічну сертифікацію таких авто. З 25 листопада 2018 року по 19 лютого 2019 року митницями ДФС оформлено майже 195,2 тисячі транспортних засобів. За них власники сплатили понад 12 мільярдів гривень платежів.
 

Після 22 лютого 2019 року власники авто платитимуть за оформлення повну ставку акцизу. Група народних депутатів пропонувала збільшити пільговий період розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією до 23 травня 2019 року. 

 

Таким чином, Чернівецька митниця ДФС нагадує громадянам, що о 24:00 22 лютого 2019 року закінчується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів з іноземною реєстрацією із застосуванням коефіцієнта 0,5.


Вже з 00:00 23 лютого 2019 року акцизний податок стягуватиметься у повному обсязі. 

 

Наразі це передбачено чинним законодавством.
 
На Чернівецькій митниці у свою чергу повідомили: працювали під час пільгового періоду допізна та без вихідних. Щодоби оформлювали 300 автомобілів.
 
- Думаю, що ми левову частину вже оформили. Безумовно багато євро блях знаходиться по селам. Поки що. З часом їх знайдуть, - повідомив Микола Салагор, керівник Чернівецької митниці, - Ми вже оформили 10 тисяч автомобілів. Дали до державного бюджету 810 з половиною мільйонів гривень. Таких сум не очікували . У цьому місяці разом з євро бляхами та іншими товарами ми дамо більше, як півмільярда до бюджету . Чернівецька митниця ніколи ще такі цифри не давала.
 
Звертаємо увагу, що здійснити митне оформлення автомобілів для вільного обігу, а також отримати консультації із вказаних питань в Чернівецькій митниці ДФС громадяни можуть щоденно з 09:00 год. до 01:00 год. за адресою: м. Чернівці, вул. Руська, 248 М.
 

 

Телефон «гарячої» лінії - (0372) 52-55-82.


Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням коефіцієнта 0,5 по оподаткуванню акцизним податком громадянин зможе, якщо до 22.02.2019 (включно) подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, по якій відсутні зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо).


Декларант не зможе скористатись вказаною пільгою у випадку:


якщо до 22.02.2019 (включно) оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію і відсутня можливість (у тому числі недостатньо часу) для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, по якій відсутні зауваження і транспортний засіб може бути оформлено у вільний обіг;


якщо станом на 22.02.2019 транспортний засіб заїхав або перебуває в пункті пропуску через державний кордон України та оформлюється чи очікується оформлення попередньої митної декларації.